“Дії Росії щодо перевірки суден направлені виключно на забезпечення безпеки в акваторії Азовського моря і Керченської протоки. Вони не суперечать будь-яким нормам міжнародного права, які можуть застосовуватися до цієї акваторії”, — наводить прес-служба слова Захарової.
Вона нагадала, що міжнародно-правовий статус Азовського моря і Керченської протоки визначено двосторонніми міжнародними договорами, а саме Договором між Росією і Україною про російсько-український державний кордон від 28.01.2003 та Договором між Росією і Україною про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки від 24.12.2003. За її словами, у цих документах підтверджено, що “Азовське море і Керченська протока історично є внутрішніми водами Російської Федерації і України”.
“Важливо мати на увазі, що свобода судноплавства в акваторіях Азовського моря і Керченської протоки зберігається. Хотіли б також привернути увагу до того, що ні з боку судновласників, ні з боку капітанів не надходило скарг на дії російських прикордонників”, — сказала Захарова на брифінгу.
Як повідомляв УНН, на засіданні Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй Президент України Петро Порошенко буде говорити про санкції проти Росії за затримку кораблів у Азовському морі.
Нагадаємо, слідчим відділом Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі відкрито кримінальні провадження за фактами захоплення українського маломірного рибопромислового судна та незаконного затримання чотирьох громадян України.