"В день голосування ми зафіксували 4 найбільш грубих правопорушень. Група перша – це порушення в роботі членів виборчих дільничних комісій, голосування з документами непередбачуваними законодавством, неправомірні вимоги за голосуванням за id-картками. Ми зафіксували кілька десятків фактів, коли члени виборчих дільничних комісій вимагали у виборців додатковий документ, а саме посвідку про місце реєстрації, що непередбачено чинним законодавством, а також низький рівень підготовки членів виборчих дільничних комісій, пошкодження бюлетенів, заповнення протоколів до завершення результатів голосування", - розповів Кошель.
Друга група порушень стосується незаконної агітації. "Наша організація зафіксувала порушення від чотирьох кандидатів на пост президента в "день тиші" та в день виборів (розміщення бордів, листівок, плакатів у стилістиці кандидатів)", - додав він.
Третя група порушення: це проблема оприлюднення заповнених бюлетенів, фотографування та викладення їх в соцмережі.
"Ми вперше отримали виборчу кампанію через бурхливий розвиток соціальних мереж, через роботу кандидатів по залучення своїх членів до голосування, ми вперше отримали масштабну проблему пов’язану з фотографуванням виборчих бюлетенів. Це масові факти в усіх регіонах України”, - зазначив глава КВУ.
Водночас він зазначив, що спостерігачі від КВУ не зафіксували факті обміну фотокарток за фінансову винагороду.
Четверта: це проблема зі списками виборців. Йдеться про ті випадки, коли люди, прийшовши на виборчу дільниці, не знаходили себе у списках виборців.
Як повідомляв УНН, за даними поліції, станом на 20:00 дня виборів, 31 березня, до поліції надійшло 1927 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом, за 31 фактами розпочато кримінальні провадження.