“Нас дещо непокоїть ситуація, яка створилася після того, як певну роботу провели політичні радники лідерів „нормандського формату“ між собою, потім їх домовленості були закріплені рішенням контактної групи в Мінську, — сказав він. — Зараз, я б так сказав: особливого просування в контексті підготовки запланованої зустрічі в верхах „нормандського формату“ не спостерігається, хоча бажання провести таку зустріч у всіх сторін є”.
Говорячи про моменти, які викликають занепокоєння в Москві, Ушаков також відзначив той факт, що після підписання узгодженого тексту “формули Штайнмайера”, а також схвалення графіка розведення сил на ділянках лінії зіткнення у населених пунктів Золоте і Петрівське на Донбасі нібито “почали надходити досить суперечливі сигнали” з Києва. “Українські націоналісти з батальйонів „Азов“, „Айдар“ і „Донбас“ прибули до Золотого і Петрівського. Ясно, що зробили вони усі зусилля, щоб не допустити розведення і була така загроза, що якщо будуть відведені збройні сили України з цих районів, то націоналісти могли б зайняти їх позиції”, — зазначив Ушаков.
В цілому, за його словами, в ситуації з врегулюванням на сході України “багато зараз незрозумілого”. “Плюс суперечливі, неконструктивні заяви прес-секретаря Кучми (Дарки Оліфер) за підсумками роботи контактної групи, плюс незрозумілість, яка йде від інших офіційних представників Києва, в тому числі і самого Зеленського”, — додав Ушаков. Він зауважив, що все це відбувається на тлі “активізації націоналістів як на лінії розведення сил, так і в самому Києві”.
Говорячи про націленість на проведення саміту в “нормандському форматі”, Ушаков в черговий раз нагадав позицію Росії. “Ми хочемо, щоб цей новий саміт був ретельно підготовлений, в тому числі, щоб був заздалегідь узгоджений проект майбутніх підсумкових рішень і, щоб на цьому саміті були намічені якісь додаткові кроки щодо реалізації мінських домовленостей, а не зафіксовано бажання Києва переглянути наявні домовленості , переглянути положення комплексного плану”, — заявив Ушаков.
Він додав, що Москва готова провести саміт, але потрібно його ретельно підготувати. “Зокрема, в ході бесіди Путіна з Меркель лідери домовилися ще раз дати доручення і радникам, і міністерствам закордонних справ активізувати підготовку і намагатися зістикувати і узгодити позиції”, — заявив представник Кремля.
Як передавав УНН, сьогодні Путін та Макрон обговорять ситуацію в Україні.