u-krayin-yes-nemaye-nichogo-blizkogo-do-konsensusu-u-pitanni-steli-tsin-na-gaz-reuters

У країн ЄС немає нічого близького до консенсусу у питанні стелі цін на газ - Reuters

 • 155153 переглядiв

Деталі

Міністри енергетики країн ЄС, як повідомляється, на зустрічі у п'ятницю звернуть свою увагу на наступний крок ЄС зі стримування цінової кризи, яка, на думку багатьох країн, має полягати в широкій стелі цін на газ, тоді як інші, насамперед Німеччина, як і раніше, виступають проти, пише видання.

"У питанні про стелю цін немає нічого близького до консенсусу", - сказав дипломат з однієї з країн ЄС.

П'ятнадцять країн, включаючи Францію, Італію та Польщу, цього тижня звернулися до Брюсселя з проханням запропонувати граничну ціну на всі оптові угоди з газом, аби стримати інфляцію.

Європа має обмежити ціни на газ на "високому і досить гнучкому рівні, щоб дозволити Європі залучити необхідні ресурси", йдеться у записці Бельгії, Греції, Польщі та Італії, яка пояснює їхню пропозицію, з якою Reuters ознайомилося пізно увечері у четвер.

Серед противників, як повідомляється, - Німеччина та Нідерланди, які кажуть, що обмеження цін на газ може призвести до того, що країни будуть мати труднощі із пошуком поставок, якщо не зможуть конкурувати з покупцями на конкурентоспроможних умовах за ціною на світових ринках цієї зими.

Дипломат з однієї країни ЄС сказав, що ця ідея має "значні недоліки та ризики для безпеки постачання", оскільки Європа наближається до зими з дефіцитом енергії після того, як росія скоротила прокачку газу до Європи у відповідь на санкції Заходу проти москви за вторгнення в Україну.

Європейська комісія, як повідомляється, також висловила сумніви і запропонувала ЄС натомість перейти до більш обмежених версій стелі цін. "Скоріше, країнам ЄС слід розглянути питання про обмеження цін на російський газ або запровадження обмеження цін ЄС конкретно на газ, який використовується для виробництва електроенергії", - цитує видання документ, опублікований в четвер.

Раніше цього місяця Єврокомісія запропонувала встановити верхню межу цін на російський газ, але відклала цю ідею через опір з боку країн Центральної та Східної Європи, які побоювалися, що москва помститься, припинивши постачання газу, який він їм досі постачає.

Раніше

Міністри ЄС на зустрічі 30 вересня уже погодили скорочення енергоспоживання та додаткові збори з енергокомпаній з надприбутками.

Доповнення

Берлін 29 вересня запропонував "захисний щит" на 200 мільярдів євро (194 мільярди доларів), включаючи зниження цін на газ та зниження податку з продажу палива, щоб захистити компанії та домогосподарства в Німеччині від впливу різкого зростання цін на енергоносії.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    Сенат США схвалив законопроект з 12 млрд дол. допомоги Україні

     • 235091 переглядiв

    Обстріл багатоповерхівки у Миколаєві: один під’їзд аварійний

     • 193727 переглядiв