“За 2016-2017 роки через АЧС було знищено більше тисячі голів свиней, прямі збитки становили майже 3 млн грн”, — повідомляє прес-служба ОДА з посиланням на дані ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.
На думку фахівців, вірус африканської чуми розійшовся по області в зв’язку з недостатнім контролем переміщення свиней з неблагополучних регіонів в минулому році.
Крім того, у невеликих фермерських господарствах порушувалися правила утримання тварин.
“Головні проблеми — це відсутність системної роботи, відсутність контролю за виконанням нормативних документів з боку районних протиепізоотичних комісій з профілактики та боротьби з вірусом АЧС на заражених територіях, а також невиконання спецрежиму сільгосппідприємствами, які мають поголів’я свиней”, — підкреслив перший заступник голови ХОДА Марк Беккер.
Нагадаємо, за два останні роки в Україні знищено близько 80 тисяч голів свиней через спалах АЧС. Збитки за підрахунками експертів перевищують 1 млрд грн.
Фермери в епідемії АЧС звинувачують державу і профільні контролюючі органи, які не здатні якісно протистояти поширенню вірусу.
У Держпродспоживслужбі, в свою чергу, нарікають на брак фінансування для протиепізоотичних заходів. У Верховній Раді, тим часом, вважають, що справжня проблема служби не в фінансах, а в кадрах і компетенції.
Додамо, що, за словами нардепа С.Тригубенка, в 2017-му фінансування Держпродспоживслужби збільшилося в два рази (з 56 в 2016 році до 113 млн грн). Однак показники захворюваності АЧС аж ніяк не впали, а тільки навпаки: протягом 2016 року було зафіксовано 91 випадок хвороби, тоді як з початку 2017 року зареєстроване вже більше 110 спалахів, уточнив політик.