З його слів, Міністерство закордонних справ вживає заходів задля захисту інтересів українців в Казахстані.
Цитата
“Нині до посольства звернулися 43 громадянина. Усі вони пасажири скасованих авіарейсів із Алмати та Нур-Сулатана. Загроз безпеці українців немає. Вони забезпеченні тимчасовим житлом та їжею, дипломати підтримують із ними регулярний зв‘язок. За інформацією казахстанської сторони, відновлення роботи міжнародного аеропорту м. Алмати заплановане на завтра, 7 січня”, — повідомив Ніколенко.
Він додав, що Посольство взаємодіє із перевізником, аби зазначені громадяни змогли залишити територію Казахстану найближчою нагодою.
Деталі
За словами речника МЗС, наразі інформація про потрапляння наших громадян в надзвичайні ситуації на тлі подій в Казахстані наразі відсутня.
Міністерство закликає українців продовжувати неухильно дотримуватися рекомендацій МЗС: уникати місць масового скупчення людей, насамперед у великих містах, без нагальної потреби не залишати місця проживання, виявляти підвищену пильність і обережність.
У разі потреби допомоги, радять негайно звертатися до посольства.
Нагадаємо
Станом на ранок четверга МЗС України володіло інформацією про те, що група українських громадян 5 січня не змогла вилетіти рейсом Алмати — Київ через призупинення роботи аеропорту.
Повідомлялось, що посольство України в Нур-Султані перейшло на цілодобовий режим роботи. У разі загрози життю чи безпеці, українці можуть звернутися за допомогою за номером телефону: +7 705 755 66 10 або на електронну пошту: emb_kz@mfa.gov.ua.
МЗС закликає українських громадян уникати місць масових заходів, насамперед у великих містах, виявляти підвищену пильність і обережність, а також зареєструватися в електронній системі “ДРУГ”, щоб дипломати могли вчасно надати допомогу.
Контекст
Протести у Казахстані спалахнули після того, як 1 січня вдвічі зросли ціни на автомобільний газ: із 60 тенге до 120 за літр.
У ніч проти 5 січня через масовий характер мітингів президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів в Алмати, Алматинській та Мангістауській областях надзвичайний стан.
Зранку 5 січня Токаєв відправив уряд Казахстану у відставку. Він також доручив запровадити тимчасове державне регулювання цін на скраплений газ, а також бензин та дизель.
Ввечері того ж дня Токаєв звернувся до глав держав ОДКБ з проханням про допомогу в наведенні ладу в країні. Станом на ранок четверга до країни почали з’їжджатись “миротворці” ОДКБ, в першу чергу — з Росії. Всього їх очікується до 3 тисяч.