Цитата
“Заборона на нічне пересування людей, яка діє щодня з 21:00 до 05:00, залишиться в силі до 1 березня”, — сказала вона.
Деталі
Цкітішвілі також повідомила, що координаційна рада прийняла рішення почати знімати обмеження — в містах Тбілісі, Кутаїсі (край Імереті) і Руставі (край Квемо Картлі) з 1 лютого дозволено відкрити всі торгові центри та магазини.
“У Тбілісі, Кутаїсі та Руставі з 1 лютого відновлять роботу всі магазини і торгові центри”, — сказала Цкітішвілі, додавши, що в цих містах заборона на роботу громадського транспорту збережеться до 1 березня.
З 15 лютого по всій країні запрацюють речові ринки як відкритого, так і закритого типу. Заборона на міжміські перевезення залишається в силі. Уряд також відмовився знімати заборону на роботу гірськолижних курортів. Це рішення Цкітівшілі пояснила тим, що людям поки небезпечно масово переїжджати з одного міста в інше.
Разом з тим в кабміні прийняли рішення дозволити в містах Зугдіді, Батумі, Горі, Поті та Телаві з 1 лютого роботу торгових центрів і магазинів, відновити роботу громадського транспорту, крім суботи та неділі. В Аджарії (на Заході країни) також з 1 лютого запрацюють ресторани і кафе, у яких є можливість розсаджувати людей під відкритим небом. Віцепрем’єрка зазначила, що таке рішення було прийнято через сприятливу епідемічну ситуацію, що складається.
Школи по всій країні повернуться до очноъ формі навчання також з 1 лютого, а в Тбілісі, Кутаїсі та Руставі — з 1 березня. Вузи і дитячі сади по всій республіці запрацюють аналогічно з 1 березня.
Варто нагадати
Перший випадок зараження новим коронавірусом у Грузії зафіксовано 26 лютого 2020 року. У країні з 21 березня по 22 травня діяв режим надзвичайного стану, була введена комендантська година, яка діяла з 21:00 до 06:00. Протягом літа в країні щодня фіксували від 10 до 30 нових випадків. У вересні минулого року епідемічна ситуація почала різко погіршуватися. Через це з 28 листопада уряду знову довелося вводити масштабні обмеження.
На сьогоднішній день в Грузії виявлені 251 974 випадки зараження коронавірусом, що становить 6,78% від загальної кількості жителів країни. Одужали 238 737 пацієнтів, померли 3 022 людини.
Згідно зі статистикою ВООЗ — в Грузії 251 071 випадок захворювання, 2 998 осіб загинули.