“До Генеральної прокуратури України Уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини передано лист від Європейського суду з прав людини, яким повідомлено про застосування у справі „Седлецька проти Україні“ тимчасового заходу в інтересах сторін та для здійснення належного провадження у справі. Згідно із зазначеним листом, з 18 вересня 2018 органи державної влади України зобов’язано утриматися від доступу до будь-яких відомостей, зазначених у рішенні Печерського районного суду м. Києва від 27 серпня 2018 року стосовно Н. Седлецької”, — йдеться у повідомленні.
З огляду на те, що зазначений захід застосовано Європейським судом з прав людини на період з 18 вересня до 18 жовтня 2018 року, Генеральною прокуратурою України зупинено процедуру отримання інформації щодо геолокації мобільного телефону, що належить Н. Седлецькій. Крім того, аналогічні заходи вжито і щодо одержання такої інформації стосовно К. Бердинських.
Зазначене рішення Європейського суду з прав людини не є остаточним у справі “Седлецька проти Україні” та винесено в порядку Правила 39 Регламенту Суду.
Генеральною прокуратурою України надаватиметься вичерпна інформація, необхідна Суду для ухвалення об’єктивного рішення у зазначеній вище справі.
Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки “Схем” (спільний проект Радіо “Свобода” і телеканалу “UA:Перший”) Наталії Седлецької за 17 місяців. Редакція “Радіо Свобода” висловила обурення через це рішення суду. За даними речника Генпрокуратури Андрія Лисенка, інформація з телефону Седлецької, до якої отримали доступ прокурори, не передбачає розкриття змісту розмов, і не буде жодного втручання в професійну діяльність і особисте життя журналістки. Седлецька виступає свідком у справі про ймовірне розголошення державної таємниці і даних досудового слідства директором НАБУ Артемом Ситником.
Седлецька оскаржила рішення суду про доступ до даних її телефона. 18 вересня Апеляційний суд визнав надмірними витребувані прокуратурою відомості з її телефона.