u-g7-sogodni-mozhut-uzgoditi-plan-obmezhennya-tsin-na-rosiysku-naftu

У G7 сьогодні можуть узгодити план обмеження цін на російську нафту

 • 133281 переглядiв

Деталі

Міністри з клубу багатих індустріальних демократичних країн мають зустрітися онлайн і, швидше за все, опублікують комюніке, у якому буде викладено їхні плани, відзначає видання.

"Угода ймовірна", - сказав європейський представник G7, додавши, що неясно, скільки деталей буде розкрито, наприклад, рівень цінової стелі за барель, вище якого країни-учасниці відмовлятимуть у страхуванні та фінансуванні російської нафти та вантажів нафтопродуктів.

Міністр фінансів Великої Британії Надхім Захаві заявив у четвер у Вашингтоні, що він сподівається, що міністри фінансів G7 "зроблять заяву, яка означатиме, що ми можемо просуватися вперед такими темпами, щоб досягти цього".

Прессекретар Білого дому Карін Жан-П'єр відмовилася коментувати плани G7 щодо обмеження цін, заявивши, що не хоче "випередити цю зустріч".

У G7 входять Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія та США. Деякі офіційні особи в блоці заявили, що обмеження потребує більш широкої підтримки, і запитують, чи може воно бути успішним без участі великих споживачів нафти - Китаю та Індії, які навряд чи схвалять план. Але інші офіційні особи G7 заявили, що Китай та Індія висловили зацікавленість у купівлі російської нафти за ще нижчою ціною відповідно до обмеження.

Обмеження значною мірою залежатиме від відмови у страхуванні судноплавства за посередництвом Лондона, що покриває близько 95% світового танкерного флоту, та фінансування вантажів за ціною, що перевищує обмеження. Але аналітики кажуть, що можна знайти альтернативи, щоб уникнути обмеження, і ринкові сили можуть зробити його неефективним.

Інший представник G7 заявив, що блок має "бажання показати, що в цьому є імпульс" напередодні запланованого 5 грудня введення ЄС ембарго на російську нафту.

Міністерство фінансів США висловило стурбованість тим, що ембарго ЄС може спровокувати боротьбу за альтернативні поставки, піднявши світові ціни на нафту до 140 доларів за барель, і з травня просуває цінову стелю як спосіб зберегти постачання російської нафти.

Ціни на російську нафту зросли напередодні ембарго ЄС, при цьому нафту марки Urals торгують з дисконтом від 18 до 25 доларів за барель порівняно з нафтою марки Brent, у порівнянні з дисконтом від 30 до 40 доларів на початку цього року.

Доповнення 

Міжнародне енергетичне агентство заявило минулого місяця, що, попри падіння обсягів експорту нафти з росії, її доходи від експорту нафти в червні збільшилися на 700 мільйонів доларів порівняно з травнем через зростання цін через війну в Україні.

У червні західні лідери домовилися розглянути можливість обмеження суми, яку переробники та трейдери можуть сплачувати за російську нафту. москва заявляє, що не дотримуватиметься і може перешкодити цьому, постачаючи нафту до держав, які не дотримуються цінової стелі.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    Миколаївщина: ворог уночі обстріляв дві громади

     • 195188 переглядiв

    Російські окупанти знову завдали удару по Слов'янську

     • 92022 переглядiв

    Донеччина: росіяни вбили ще чотирьох цивільних, поранили -10

     • 126287 переглядiв