Цитата
«Коштів ми не витрачали. Жодних ресурсів. У державному бюджеті це не було закладено, усе це робилося зусиллями нашої служби та наших партнерів, які нам безкоштовно це допомагали робити», - повідомив Примуш.
Деталі
У ДСНС переконані, що масового відключення сповіщень на смартфонах не відбувається, а ті, хто все ж вимикають, повинні розуміти, що роблять це на власний ризик.
«Я б не сказав, що це відбувається прямо таки масово. Окремі люди, які хочуть це робити, звичайно, вимикають. Ми закликаємо людей цього не робити, тому що дійсно, коли був період тестування, це викликало певні незручності, надалі це будуть сповіщення, які будуть попереджати про загрозу життю та здоров’ю людини. Звичайно, якщо в неї буде вимкнене це сповіщення – вона не отримає це попередження, відповідно - буде вже нести сама відповідальність за своє життя та здоров’я. Наше завдання - попередити всіх, що це важливо, щоб сповіщення були ввімкнені, вони будуть приходити лише у випадку реальних загроз для людини», - розповів Примуш.
За словами заступника голови ДСНС, наразі тривають роботи над розширенням переліку смартфонів, які підтримуватимуть отримання таких сповіщень. Наразі сповіщення можуть отримувати 67% абонентів – у решти абонентів телефони, які мають технічні особливості, які вимагають удосконалення Cell Broadcast. Окрім того, він додав, що на окремих телефонах можливість отримувати подібні сповіщення може бути вимкнена за замовчуванням.
«Зараз ми працюємо з розробниками програмного забезпечення, щоб підтримувались більш ранні версії (раніше 2015-го року для iOS і раніше 2018-го року для Android), щоб розширювати спектр людей, які отримують ці сповіщення. Звичайно, є дуже специфічні моделі телефонів, які ми, на жаль, не зможемо налаштувати, можемо об’єктивно про це говорити. З часом кількість телефонів, які підтримуватимуть такі сповіщення, буде зростати, нові моделі, які будуть «заходити» в Україну, будуть підтримувати таке сповіщення», - повідомив Примуш.
Він також розповів, що все відбувається у відповідності до вимог анонімності та захисту персональних даних, а тому сказати, хто конкретно отримав сповіщення чи ні – неможливо. За цієї ж причини ДСНС не може припинити надсилати сповіщення за конкретним номером телефону – хоча такі звернення надходили.
Цитата
«У нас були звернення від мешканців, які просили відімкнути сповіщення за їх номером телефону, ми пояснюємо, що не знаємо їх номер телефону, ми не порушуємо приватність громадян, ми не знаємо, де вони знаходяться, ми просто відправляємо сигнал до базових станцій, які покривають усіх абонентів, які знаходяться у радіусі. Ми намагаємось роз’яснювати людям у кожному конкретному випадку. Звичайно, Ви можете відімкнути сповіщення, але попереджаємо про ризики, які можуть бути після того», - пояснив Примуш.
Нагадаємо
Тестування Cell Broadcast — загальнонаціональної системи екстрених повідомлень — стартувало в Україні тривало із 7 по 23 вересня. У ДСНС планують, що в грудні оповіщення на смартфони українців приходитимуть уже в режимі безперебійної роботи.