Однак журналісти звернули увагу на той факт, що Жумаділов "не помітив" однієї важливої деталі - компанія, яку він так старанно "лобіював" у цьому тендері, мало того, що пропонує китайські томографи низької якості, що не відповідають технічним умовам, так ще й безпосередньо суперечить умовам самого конкурсу.
Справа в тому, що компанія, яку "просував" Жумаділов, на офіційному сайті представництва Philips Healthcare в Росії вказана як єдиний офіційний дилер в Україні. І сама "АФС Медицинтехнік" позиціонує себе так само. Навіть у поданій на конкурс документації доклали зразки товарів, які вже поставлені в українські лікарні.
Однак журналісти помітили, що в тендерній документації йдеться про комп'ютерні томографи американського виробництва, а ось вже при участі в конкурсі, ініційованому Жумаділовим, сумнівна компанія пропонує китайські аналоги подібної продукції. І, як з'ясувалося, ці китайські копії не відповідають заявленим в умовах конкурсу параметрам - ні по максимальній вазі платформи, ні по низці інших технічних параметрів. Але чомусь ні для Жумаділова, ні для самих "переможців конкурсу" це не стало причиною розривати угоду.
У результаті за ініціативою ДП "Медзакупівлі" українці замість якісного сертифікованого обладнання Philips Healthcare отримають сумнівні китайські аналоги без належного ліцензування за ціною томографів європейського рівня.
Нагадаємо, це далеко не перший скандал, у який потрапляє очільник ДП "Медзакупівлі" Арсен Жумаділов при спробі провести через конкурс "свої" компанії. У зв'язку з цим Державна аудиторська служба з 25 травня по 7 липня проводила перевірку держпідприємства "Медзакупівлі України". Зазначалося, що перевірка торкнеться діяльності держпідприємства за період з 1 листопада 2018-го по 31 травня 2020-го. Але, на жаль, на офіційному сайті Держаудитслужби дані про результати перевірки відсутні.