Станом на 2016 рік Шевчук був суддею Конституційного суду України. І за підсумками перевірки його декларації НАЗК виявило низку порушень.
Зокрема, Шевчук не вказав відомості про право користування його сином об'єктом нерухомості для проживання на кінець звітного періоду. Хоча повинен був, як того вимагає пункт 2 частини першої статті 46 Закону України "Про запобігання корупції" (далі - ЗУ), зазначили у НАЗК.
Також Шевчук у своїй декларації за 2016 рік не зазначив відомості про право його рідного брата (Рулав Одд - ред.) на користування об'єктом нерухомості для проживання на кінець звітного періоду.
Крім того, Шевчук вказав, що йому та його дружині на праві спільної власності належить квартира у Києві загальною площею 70,8 метра квадратного. Однак, як встановили у НАЗК, загальна площа вказаної квартири становить 73,4 метра квадратного, про що свідчить інформація КП КМР "Київське міське бюро технічної інвентаризації", станом на 8 квітня 2005 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ексголова КСУ Шевчук не знає, чи пустять його до Америки
Також Шевчук, за даними контролера, вказав некоректну дату набуття права власності на житловий будинок загальною площею 130 квадратних метрів, який належить його дружині і розташований у селі Підгір'я Івано-Франківської області. За даними Реєстру прав власності на нерухоме майно, рішення про державну реєстрацію домоволодіння було ухвалене 26 листопада 2012 року. Натомість Шевчук у своїй декларації вказав іншу дату - 6 листопада 2012 року.
Окрім того, Шевчук зазначив, що 6 листопада 2012 року його брат набув права власності на будинок загальною площею 598 метрів квадратних, розташований у смт Високий Харківської області. Поряд з цим, за даними Реєстру прав власності на нерухоме майно, рішення про державну реєстрацію житлового будинку було ухвалене 1 листопада 2006 року, встановило НАЗК.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від НАЗК та НАБУ очікують результатів розслідувань стосовно ексглави КСУ Шевчука та його брата
"Таким чином, у розділі 3 "Об'єкти нерухомості" декларації суб'єкт декларування зазначив недостовірні відомості про дату набуття права власності, адресу та загальну площу об'єктів нерухомості, які належать на праві власності йому та членам сім'ї (дружині, рідному брату), не зазначивши відомості про користування членами сім'ї (рідним братом, сином) об'єктом нерухомості для проживання на кінець звітного періоду, чим не дотримав вимоги пункту 2 частини першої статті 46 Закону", - йдеться у висновку НАЗК.
Окрім цього, НАЗК встановило, що Шевчук зазначив недостовірні відомості про тип права власності на автомобіль Toyota Corolla 2013 року випуску. Вказане авто належить його дружині, натомість Шевчук повідомив, що транспортний засіб належить йому та його дружині на праві спільної часткової власності. Таким чином Шевчук не дотримав вимоги підпункту "б" пункту 3 частини першої статті 46 ЗУ.
Понад те, Шевчук у своїй декларації вказав відомості про наявність у його рідного брата корпоративних прав у ТОВ "Українська морська транспортна компанія" обсягом 70% статутного капіталу. І додав, що вартість у грошовому вираженні - "не застосовується". Однак, НАЗК встановило, що станом на 31 грудня 2016 року вартість у грошовому вираженні корпоративних прав у статутному капіталі ТОВ, що перебуває у власності брата Шевчука, становить 32,2 тис. грн.
"Таким чином, у розділі 8 "Корпоративні права" декларації суб'єкт декларування зазначив недостовірні відомості про вартість у грошовому вираженні корпоративних прав члена сім'ї (рідного брата), чим не дотримав вимоги пункту 5 частини першої статті 46 Закону", - йдеться у рішенні НАЗК.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Брат ексголови КСУ Шевчука зараз намагається уникнути податкових перевірок на своїх підприємствах
У своїй декларації Шевчук не вказав ще інформацію про те, що його брат є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ "Українська морська транспортна компанія", не зазначив і відомості про доходи, отримані його дружиною, та вказав недостовірні відомості про кошти, розміщені його дружиною на банківських рахунках.
7 червня 2019 року НАЗК ухвалило рішення про продовження строку проведення повної перевірки декларації Шевчука за 2016 рік.
Як писав УНН, Шевчука було усунуто з посади судді КСУ шляхом таємного голосування і після невтішних висновків Комісії з регламенту у травні поточного року. Судді КС висловили недовіру своєму екскерівнику, а ДБР за фактом можливого зловживання Шевчуком владою відкрило кримінальне провадження.
Рішення про "поновлення" Шевчука на посаду 11 жовтня виніс ОАСК. Суддя Андрій Федорчук ухвалив його одноосібно, попри клопотання сторони захисту розглядати справу у складі суддівської трійки.
До того ж, за висновками Громадської ради доброчесності (ГРД), Федорчук не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики.