“Захоплення (Росією — ред.) 24 моряків — вони все ще перебувають у в’язниці Лефортово в Москві — і 3 кораблів — все це дуже проблематично з нашої точки зору ... Ми дуже уважно стежимо за цим. З Україною і Грузією вже ведеться велика робота по нарощуванню їх збройних сил, особливо морських сил, як флоту, так і берегової охорони. Ми працюємо з ними”, — сказала Гетемюллер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У НАТО заявили, що в Керченській протоці на українців вперше відкрито напали не “зелені чоловічки”
Вона нагадала, що міністри закордонних справ НАТО завтра розглянуть пакет заходів щодо забезпечення безпечного проходу суден України через Керченську протоку, який, за словами Гетемюллер, “буде включати в себе подальші відвідування портів, а також подальші навчальні заходи і навчання”.
“Навіть сьогодні, військово-морські сили НАТО, SNMG2, знаходиться в Чорному морі, вони ділять свій час між Поті і Одесою, і проводить сьогодні навчання з грузинами і українцями. Тому, як ми любимо говорити, в Чорному морі багато НАТО, і ми будемо продовжувати надавати там підтримку нашим партнерам”, - заявила заступник генерального секретаря НАТО.
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі ФСБ Росії обстріляли і захопили три судна Військово-морських сил ЗС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” і “Нікополь” і рейдового буксира “Яни Капу”, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в Чорному морі в порт Маріуполя в Азовському морі. 24 українських моряків заарештували в окупованому Криму, пізніше їх перевели в Москву, де арешт продовжили до кінця квітня.