“Ми виключили Росію з ”Великої вісімки“. Тепер наша проблема полягає в тому, що США проводять політику, яку інші шість країн проводити не хочуть”, - сказала вона.
За словами Вагенкнехт, повернення до формату G8 створить необхідну противагу впливу США.
“Європа зацікавлена в хороших відносинах з Росією. Німецька зовнішня політика завжди була такою, і я вважаю, що ми повинні до неї повернутися”, - підкреслила німецький депутат.
Також політик висловила думку, що з Росією потрібно співпрацювати з найбільш важливих питань. При цьому Німеччина повинна припинити йти призначеним США курсом, підкреслила вона.
Останнім часом влада Німеччини демонструє намір відмежуватися від США у важливих питаннях. Так, канцлер ФРН Ангела Меркель в травні закликала Європу не розраховувати на військовий захист з боку Вашингтона. Вона заявила, що європейські країни повинні “взяти свою долю у власні руки”.
Формат G8 припинив своє існування в 2014 році після приєднання Криму до Росії. Тоді лідери провідних світових держав відмовилися брати участь в саміті “вісімки”, який Росія як голова повинна була проводити в Сочі. Замість цього в Брюсселі було проведено саміт G7 (Франція, Велика Британія, США, Німеччина, Японія, Італія і Канада).
"Велика сімка" - група з семи держав, які об'єдналися в 1975 році проти ембарго 1973 року на поставки нафти з різних арабських країн. У 1997 році до них приєдналася Росія. G8 не є міжнародною організацією, вона не базується на міжнародному договорі, не має статуту і секретаріату. Рішення "вісімки" не мають обов'язкової сили. Зустрічі глав держав і урядів G8 проходять щорічно в черговій головуючій країні.