“Прем’єр-міністр вже кілька разів закликав Нацбанк впровадити механізми реального кредитування економіки. Судячи з виступу керівників НБУ, вони його не почули і продовжують свій автономний курс, що руйнує економіку. Тим часом, прем’єр висловив абсолютно здорову думку, але її адресатом повинен бути інший орган.
Правильніше буде попрацювати з Радою Нацбанку, де, судячи з піар-шуму, і готується головний монетарний документ країни. Тим більше що висловлювання Голови Ради Нацбанку цілком співзвучні з думкою пана Гройсмана ”, - зазначив він.
Тим паче, що заявлений правлінням НБУ перехід до режиму інфляційного таргетування (ІТ) Рада НБУ ще не схвалила, підкреслив політик.
“Звичайно, всередині Ради Національного банку наростає протистояння, хоча його і намагаються представити суспільству як битву наукових шкіл і економічних підходів. Я так не думаю. Швидше це боротьба здорового глузду з шаблонними порадами МВФ.
До речі, добре, що деякі члени Ради НБУ розуміють, що сліпе слідування останнім (в тому числі і щодо впровадження інфляційного таргетування) неминуче буде гальмувати темпи економічного відновлення. Трирічне кредитне голодування економіці явно не йде. Те, що зараз відбувається „переворот“ кредитів в національну валюту, це добре. Але зростання кредитування немає, і не передбачається, поки грошовий рубильник буде підпорядкований нацбанківських теоретикам ”, - пояснив він.
Саме зараз, на думку С.Арбузова, уряду пора повідомити монетарній владі про свою позицію щодо інфляційного таргетування.
“Адже до сих пір позиція Кабміну чітко не прозвучала жодного разу. Не варто забувати і той факт, що правління Нацбанку ухвалило рішення про перехід до ІТ при минулому складі Кабміну і іншому прем’єр-міністрі. Тим часом відповідальність за рівень інфляції в країні солідарна. Успіх / провал нового монетарного режиму багато в чому залежить від дій уряду. Виключно волюнтаристськими діями Нацбанку економіку знову можна відправити на дно”, — резюмував він.