ukenru
u-2017-rotsi-finansuvannya-medichnogo-zabezpechennya-zsu-syagnulo-300-mln-grn

У 2017 році фінансування медичного забезпечення ЗСУ сягнуло 300 млн грн

 • 9760 переглядiв

КИЇВ. 13 червня. УНН. Для фінансування на потреб медичної служби Збройних Сил України у 2017 році виділено 300 мільйонів гривень, що на 27 відсотків більше, ніж у попередньому. Про це УНН повідомили у прес-службі Міноборони.

"У 2017 році на медичне забезпечення особового складу Збройних Сил України асигновано понад 300 мільйонів гривень, що на 27 % більше ніж у 2016 році", — зауважив полковник Олександр Лабунець.

Він окремо наголосив на тому, що особливу увагу медична служба Збройних Сил України приділяє підготовці кваліфікованого медичного персоналу для роботи у військах.

"У травні поточного року розпочав роботу новостворений Навчальний центр тактичної медицини. 60 військовослужбовців медичної служби протягом 16 тижнів будуть проходити підготовку за програмою підготовки бойового медика. Всі залучені інструктори вже пройшли навчання за програмою НАТО “бойовий медик” та мають практичний досвід надання медичної допомоги в АТО", — додав начальник медичної служби ЗС України.

Він повідомив, що до штатів військових частин введено нові позиції: на рівні відділення — стрілка-санітара, взводу — санітара, роти — санітарного інструктора. Ці позиції будуть заповнюватися завдяки роботі Навчального центру тактичної медицини. Крім того, понад 900 санітарів та санітарних інструкторів вже підготовлені у навчальній медичній роті 169 Навчального центру. В той же час, мобільними тренувальними групами безпосередньо в районах проведення АТО допідготовлено з питань тактичної медицини понад 8000 військовослужбовців.

"Пріоритетом на 2017 рік є розробка і запровадження сучасних навчальних програм підготовки і перепідготовки медичного персоналу відповідно до стандартів НАТО з використанням міжнародних протоколів надання домедичної та медичної допомоги. На сьогодні в українських ВНЗ створено 10 кафедр медицини катастроф та військової медицини, на яких студенти-медики проходять навчання за програмою офіцерів запасу", — сказав полковник Олександр Лабунець.

За його словами такі кафедри розгорнуто у Дніпрі, Одесі, Львові, Вінниці, Тернополі, Києві, Харкові.

Як повідомляв УНН, за час проведення АТО на Донбасі загинули 38 військових медиків.

Українські Національні Новини

Суспільство