За словами заступника міністра економіки Світлани Панаіотіді, зазначений пілотний проєкт буде реалізовано в термін до кінця 2021 року.
“Тютюновий оператор буде створений для боротьби з ухиленням від сплати податків, контрабандою і контрафактом”, — зазначила Панаіотіді.
Крім цього, в міністерстві зазначають, що постанова КМУ дозволить закласти фундамент для реалізації проекту державно-приватного партнерства. Головна мета — залучення інвестицій, а також запровадження системи відстеження руху тютюнової продукції від виробника до роздрібного торговця (Track & trace).
На думку експерта з економічних питань Кирила Сазонова, впровадження на ринку Національного оператора підакцизних товарів принесе в бюджет більше 15 млрд грн. Додаткові кошти надійдуть за рахунок виведення з тіні частини роздрібного акцизу, ПДВ і знищення ринку нелегальної торгівлі сигаретами.
“Єдиними противниками такого підходу можуть виступати лише ті сили, роздрібні і оптові торговці сигарет, які зацікавлені в мінімізації своїх податкових зобов’язань та ухилення від сплати податків. Від цього держава втрачає мільярди гривень щорічно”, — вважає експерт.
Нагадаємо, що 9 вересня Уряд підтримав пропозицію Мінекономіки про створення Національного оператора на ринку тютюнових виробів, про це повідомив сайт Урядового порталу.