Цитата
"Ми підписали меморандум про взаєморозуміння щодо розвідки вуглеводнів у територіальних водах Лівії та на лівійській території змішаними турецько-лівійськими компаніями", - сказав Мевлют Чавушоглу на пресконференції у Тріполі.
Деталі
Угода послідувала за угодою, підписаною Туреччиною з владою у Тріполі у 2019 році, яка демаркувала спільні морські кордони країн, але викликала гнів у Греції та на Кіпрі.
Чавушоглу, однак, наголосив у понеділок, що нова угода укладена між «двома суверенними країнами - це є взаємовигідним для обох сторін, і інші країни не мають права втручатися».
Наджла аль-Мангуш, міністр закордонних справ в уряді національної єдності Лівії, заявила, що нова угода «важлива», особливо у світлі «української кризи та її наслідків» для енергетичних ринків.
Раніше
У листопаді 2019 року Туреччина підписала неоднозначну угоду про безпеку з визнаним на той час ООН урядом Лівії, претендуючи на великі, потенційно багаті на газ райони Середземного моря.
Угода була укладена в розпал боротьби між конкуруючими урядами, що тривала рік.
Прибуття турецьких безпілотників незабаром після цього стало вирішальним моментом у перемозі сил, що базуються в Тріполі, проти сил східного військового командувача Халіфи Хафтара, якого на той час підтримували Єгипет, росія і Об'єднані Арабські Емірати.
Туреччина продовжує відігравати важливу роль на заході Лівії, де уряди, що суперничають, знову борються за контроль через два роки після закінчення останнього великого конфлікту.
З березня уряд, призначений парламентом, який базується на сході Лівії, намагався прийти до влади в Тріполі, але поки що безуспішно.
Доповнення
І спікер парламенту, і глава конкуруючої адміністрації відкинули угоду, що була досягнута в понеділок.
Спікер Агіла Салех, який уже давно стверджував, що термін повноважень уряду, що базується в Тріполі, закінчився, назвав угоду «незаконною і неприйнятною», тоді як конкуруючий уряд колишнього міністра внутрішніх справ Фатхі Башагі пригрозив анулювати її через суд.
Чавушоглу у Тріполі супроводжувала делегація високого рівня, до якої також входили міністри енергетики, оборони та торгівлі Туреччини.
Додамо
Лівія перебуває в насильстві вже більше десяти років після повалення диктатора Муаммара Каддафіу 2011 році внаслідок повстання, яке підтримувало НАТО.
Десятки збройних груп виборюють вплив за підтримки кількох іноземних держав.