Світ поступово звикає до ринку атомних технологій без рф, і невдовзі може відмовитись від співпраці з москвою. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Деталі
Росіян не буде на цивілізованих ринках. Я впевнений, бо світ рухається в цьому напрямку. Ми усуваємо перепону за перепоною для того, щоб це відбулося
За його словами, атомна енергетика – досить складна сфера, тому процес заміщення постачальників ядерного палива і технологій відбувається значно повільніше, ніж в інших енергетичних галузях.
У разі сильних морозів не прогнозуються блекаути – Галущенко18.12.23, 11:24
Звичайно, ми б хотіли, щоб це відбувалося швидше, але атомна енергетика – це складний вид індустрії і генерації... І дуже важливо, щоб санкції запрацювали, бо це єдина інтелектуальна стаття експорту в енергетиці росії. Немає чого варварам робити на цивілізованих ринках
Доповнення
Урядовець нагадав, що як початку повномасштабної війни лідери низки європейських країн висловлювали скепсис щодо перспектив посунення росії з ринків ядерного палива.
Але ми це зробили за півтора року. Якщо ти хочеш досягти мети, завжди є шлях, як це зробити. Безумовно, це потребує зусиль, партнерства і об’єднання. Але рівень солідарності, який є на сьогодні з Україною саме в енергетичній сфері, – величезний
Міністр наголосив, що сьогодні у світі відбувається ренесанс атомної енергетики, і дуже важливо підтримувати цей процес, який допоможе досягнути зокрема цілей "зеленого" переходу.
У цьому контексті критично важливо не допустити жодного інциденту на окупованій росіянами Запорізькій АЕС, адже це може поставити під сумніви перспективи подальшого розвитку атомної галузі.
Герман Галущенко підкреслив, що росія має якнайшвидше залишити територію ЗАЕС і передати станцію під повний контроль українського персоналу, виконавши тим самим вимоги резолюції МАГАТЕ, яка була ухвалена останньою Генеральною конференцією агентства.
"Це питання часу, коли станеться аварія" – Галущенко про ЗАЕС21.11.23, 23:24
Нагадаємо
На кліматичному саміті СОР28 Україна презентувала попередню версію Національного плану з енергетики та клімату на період 2025-2030 років.
Як повідомило міністерство економіки України, у ньому йдеться про збільшення частки відновлювальних джерел енергії та скорочення викидів