“Якщо б ми зараз не ввели посилені протиепідемічні заходи, то, згідно з нашим прогнозом, вже за декілька тижнів нам довелось би вводити дійсно більш жорсткий карантин, з повною забороною деяких речей в країні, в тому числі щодо більш посилених карантинних заходів, які відбувались на вулицях. Чому ми опираємось на такі прогнози? Повторюю для особливо активних діячів... : період введення посилених карантинних обмежень з 8 по 24 січня збігається з завершенням інкубаційного періоду захворюваності на COVID-19 у людей, які потенційно інфікувались під час новорічних свят”, — сказав Степанов.
З його слів, під час святкувань відбувалось активне переміщення населення на території України та за її межами.
Через регіональне переміщення, своєю чергою, збільшився ризик поширення інфекцій на всіх територіях, зазначив міністр.
“Як наслідок, ми прогнозуємо збільшення, а у деяких регіонах — різке збільшення кількості інфікованих, які будуть в тому числі джерелом інфекції для оточення і становитимуть епідемічну небезпеку. Наразі головне завдання держави — не допустити наступної хвилі заражень від тих, хто вже інфікувався під час новорічних свят”, — сказав він.
“За прогнозами, вже цього тижня почнеться зростання кількості захворюваних. Ми не можемо допустити, щоб це була чергова, дуже сильна хвиля COVID-19”, — додав Степанов.
Нагадаємо, з 8 до 24 січня включно в Україні посилюються карантинні обмеження, запроваджені у зв’язку з епідемією коронавірусу.
У соцмережах піднялася хвиля критики з приводу обмежень на продаж деяких товарів у супермаркетах у межах карантину — зокрема, щодо шкарпеток та колгот, канцелярії та побутової хімії.
Як повідомляв УНН, в Україні на 8 годину 9 січня зафіксовано вже 1,11 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19, добовий приріст, за 8 січня — майже 5 тисяч, що менше, ніж добою раніше.