Вірусні атаки, які український бізнес пережив у 2017 році, явно не останні, наголосив він.
Так, наприклад, 2018 рік почався з анонсу критичних вразливостей Meltdown і Spectre в цілій лінійці сучасних процесорів. Тому існує велика ймовірність того, що цього року на IT-директорів українських компаній чекають складні випробування.
Щоб не стати жертвою нових вірусних атак компаніям потрібно комплексно займатися інформаційною безпекою.
"Чим більше компанія, чим ширше її IT-інфраструктура, тим більше шансів, що хоча б один комп'ютер буде вразливим, через те, що не був своєчасно оновлений або просто забутий. Зокрема, вірусу Petya було досить одного вразливого комп'ютера з встановленим ПЗ Me.Doc, щоб заразити всю мережу.
Тому, інформаційною безпекою треба займатися комплексно, в тому числі, із застосуванням спеціалізованих рішень і, можливо, залученням експертів. Не зайвим буде замовити й провести аудит безпеки. А найголовніше виконати потім всі рекомендації за підсумками даного заходу. Такий підхід буде на порядок ефективнішим будь-якого антивірусу, хоча його обов'язкової наявності на всіх системах теж ніхто не відміняв", - додав Д.Фомін.
Нагадаємо, 27 червня минулого року в Україні низка державних органів влади, фінансових установ і великих підприємств, в тому числі і міжнародних аеропортів, зазнали масованої кібератаки.