За його словами, з початку року вітчизняні антибіотики в українських аптеках подорожчали на 7%, або майже на 1 грн, імпортні — на 3%, або на 2,8 грн.
“У серпні 10 таблеток або капсул антибіотиків українського виробництва коштувало в середньому 15,3 грн, а імпортних — 100,3 грн”, — написав Дорошенко.
Водночас, судинорозширювальні засоби вітчизняного виробництва в аптеках з початку року стали дорожче на 4%, або на 40 коп., а імпортні — на 2%, або на 1 грн, розповів експерт.
“Наприкінці літа українські (судинорозширювальні ліки — ред.) коштували за 10 таблеток або капсул — 10 грн, а імпортні — 47 грн”, — зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У селах можуть зникнути останні аптеки
Також, з початку року в Україні подорожчали жарознижувальні препарати як вітчизняного, так і закордонного виробництва, розповів Дорошенко.
“За жарознижувальні препарати нам за 8 місяців цього року необхідно сплачувати на 6% більше за наші, та на 7% — за завезені, тобто на 40 коп. та 90 коп. відповідно. За 10 таблеток вітчизняного жарознижувального треба заплатити 7,6 грн, а за імпортного — 13,1 грн за пакетик”, — написав експерт.
Таким чином, вітчизняна фармацевтична продукція дорожчає швидше за імпортовану, наголосив експерт. При цьому, Дорошенко дійшов висновку, що зростання вартості ліків з початку 2018 року було повільнішим, ніж зростання вартості продуктів.
“Інфляція за рік становила 8,7%, а зростання середньої зарплати відбулось на 25%”, — резюмував він.
Нагадаємо, в Україні можуть значно подорожчати ліки. Про це попереджають економісти через появу у Парламенті так званого “аптечного” законопроекту № 8591.
У разі ухвалення документу, експерти прогнозують знищення цінової конкуренції між аптеками, що, у свою чергу, призведе до росту вартості препаратів, як вітчизняного, так й імпортного походження.