Деталі
Зазначається, що пропонується створити ситуаційний центр супутникового моніторингу, який виявлятиме лісові пожежі на ранній стадії, робитиме термальні супутникові знімки та контролюватиме ситуацію не тільки в Україні, але й на території інших європейських держав за їх зверненням.
Також, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський зауважив, що важливим питанням залишається збільшення кількості протипожежних літаків.
Як заявив заступник Монастирського Сергій Гончаров, наразі в ДСНС є чотири літаки Ан 32п, які працюють в умовах високогір’я, злітають з необладнаних злітно-посадкових смуг та можуть нести 8 тонн води для пожежогасіння.
“Ми плануємо збільшити їх кількість до 2028 року, щоб мати можливість боротися з пожежами та допомагати іншим країнам. До кінця цього року очікуємо підписання контракту з ДП „Антонов“ на придбання ще одного літака”, — сказав Гончаров.
Заступник голови ДСНС Руслан Білошицький зауважив, що Державна служба з надзвичайних ситуацій вже отримала шість вертольотів французького виробництва Н-225.
“Загалом ДСНС має 20 одиниць авіаційної техніки — 7 літаків та 13 гелікоптерів. Посилили матеріально-технічну базу, зокрема відбудували ангари для збереження літальних апаратів, почали розбудовувати сервісний центр, який буде обслуговувати техніку не тільки Служби, а й МВС в цілому, підготували 54 авіаційних спеціалістів”, — сказав він.
Додамо
Крім того, важливим проєктом залишається розвиток аеромедичної евакуації, який цього року започаткували МВС та МОЗ. За два роки вся карта України буде закрита пунктами базування гелікоптерів для аеромедичної евакуації та транспортування донорських біоматеріалів. Наразі розглядається питання використання не тільки вертольотів Airbus Helicopters Н-145, але й вітчизняних Мі-2 МСБ-1.