Нагадамо, що на початку червня 2018 року Г.Прокопович звернувся до Національного антикорупційного бюро з проханням розпочати досудове розслідування за статтею 212 Кримінального кодексу — “Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)”.
У заяві до правоохоронців Прокопович просив НАБУ відкрити кримінальне провадження за фактом несплати на користь спортивної школи “Юності” з боку динамівського клубу платежу солідарності за трансфер футболіста Андрія Ярмоленка (до німецького клубу “Боруссія”).
У зверненні Прокопович пояснив, що материнський спортивний заклад, який виховував Ярмоленка, не отримував від ФК “Динамо Київ” жодних коштів, натомість частина так званого платежу солідарності (у сумі 150 тис. євро) із невідомих причин була перерахована клубом на адресу невідомої неприбуткової громадської організації Чернігівський обласний футбольний клуб “Юність”.
Відповідаючи на запит УНН, у НАБУ підтвердили факт надходження відповідної заяви від Прокоповича. Разом з тим, вносити відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань детективи відмовилися.
“За результатами вказаної заяви, в межах компетенції, детективами Національного бюро не встановлено на момент розгляду підстав для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, оскільки у заяві не викладено об’єктивних даних, що можуть свідчити про вчинення кримінальних корупційних правопорушень, підслідних детективам Національного антикорупційного бюро України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спортшкола „Юність“: у „Динамо“ платити за Ярмоленка не збираються — надія на УЄФА
Враховуючи вищезгадане, ця заява була направлена для розгляду в межах компетенції до Національної поліції України та Державної фіскальної служби України”, — пояснили в НАБУ.
У ДФС на запит УНН повідомили, що заяву, передану їм НАБУ, отримали, однак підстав для її реєстрації теж не побачили. Тому фіскали скерували повідомлення про злочин від Прокоповича до Печерське УП ГУ Національної поліції в м.Києві.
"За результатами розгляду заяви керівника Комунального позашкільного навчального закладу “Спеціалізована дитячо-юнацька школа Олімпійського резерву з футболу “Юність” Прокоповича Г.В., яка надійшла з Національного антикорупційного бюро України щодо можливого вчинення службовими особами ТОВ "Футбольний клуб "Динамо"(Київ)" та Компанії Динамо Київ (Кіпр) ЛТД кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, підстав для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань не встановлено, у зв’язку з чим вказану заяву направлено для розгляду та прийняття рішення згідно чинного законодавства до Печерського УП ГУ Національної поліції в м.Києві“, — йдеться у відповіді ДФС на запит УНН.
У Нацполіції, куди УНН також скерувало інформаційний запит з приводу заяви Прокоповича, відповіли, що прийняли рішення перенаправити звернення від директора спортивної школи знову податківцям — до ГУ ДФС у Києві.
“23 липня 2018 року з урахуванням ч.3 ст.218 КПК України, зазначеним управлінням матеріали заяви Прокоповича Г.В. для розгляду в межах компетенції скеровано до Головного управління ДФС у м. Києві листом №259/125/52/02-2018”, — йдеться у повідомленні Нацполіції на запит УНН.
Тож з плином понад трьох місяців з дати звернення Прокоповича до українських правоохоронців, останні досі так і не визначилися, хто з них має розслідувати злочин.
Аби розібратися із цією ситуацією, УНН повторно скерував інформаційних запит до органів ДФС.
Нагадаємо, як повідомлялось раніше, в УЄФА уважно моніторять скандальний трансфер Ярмоленка.
Зауважимо, що сума трансферу Ярмоленка, за даними ЗМІ, становила 25 млн євро, які ТОВ “Футбольний клуб Динамо (Київ)” (Україна) разом зі створеною ними ж компанією “Динамо Київ” (Кіпр) Лтд отримали від дортмундської “Борусії”.
Після цього ФК “Динамо Київ” мав перерахувати спортивній школі футболіста “Юності” 285 тис. євро платежу солідарності. До цього часу заклад від динамівців не отримав жодної копійки.