“Це те, чим вони займалися протягом багатьох років: коли ти дзвониш лідерам інших країн, люди слухають. Я можу повністю припинити цю практику”, — сказав Трамп.
За словами американського лідера, його розмови слухають до 25 осіб. Агентство Bloomberg пояснює, що в їх число входять радники з національної безпеки Білого дому, представники Держдепартаменту та співробітники розвідки.
Колишній керівник ситуаційної кімнати Білого дому в часи президентства Барака Обами та розвідник з 30-річним досвідом Ларрі Пфайффер заявив, що ця довготривала практика необхідна для захисту і допомоги президенту.
“Це дозволяє президенту та раднику з питань національної безпеки слідкувати за будь-якими домовленостями, досягнутими під час дзвінка, та швидко й точно заперечувати будь-які некоректні заяви про дзвінок з іноземного боку”, — сказав Пфайффер у коментарі Associated Press.
У липні минулого року Трамп і президент України Володимир Зеленський провели телефонну розмову. В Офісі президента України розповіли, що сторони домовилися “предметно обговорити практичні питання українсько-американської взаємодії” під час візиту Зеленського до США. У вересні в США почали розслідування про можливість імпічменту Трампа саме через цей дзвінок. Анонімний американський розвідник, який слухав розмову двох президентів, написав скаргу про тиск на Україну з боку Трампа. Президент США нібито хотів нашкодити своєму можливому суперникові на виборах 2020 року демократу Джо Байдену.
Проте, 5 лютого Сенат США не підтримав імпічмент Трампа, якого звинувачували в зловживанні повноваженнями і перешкоджанні розслідуванню Конгресу.