Зазначимо, що сьогодні Україна є одним із найбільших постачальників м’яса птиці у ЄС, а отже будь-які обмеження будуть для країни серйозним ударом. Водночас, Україна є і імпортером м’яса птиці з ЄС, а відтак перекриття торгових кордонів буде взаємоневигідним усім.
У Мінекономіки, посилаючись на дані Євростату, розповіли, що в 2019 році Україна експортувала до ЄС майже 110 тис. тонн м’яса птиці. Водночас, з ЄС в Україну було ввезено 130,9 тис. тонн продукту.
Аналогічна тенденція зберігається і в 2020 році. Так, у першому кварталі 2020 року Україна поставила до ЄС 23,4 тис. тонн м’яса свійської птиці, водночас з ЄС було ввезено в Україну — 26,5 тис. тонн.
“Таким чином, обсяги поставок м’яса птиці з ЄС перевищують експорт аналогічних товарів з України до Євросоюзу. А у разі обмеження Європейським Союзом імпорту української птиці, українська сторона виходитиме з необхідності захисту національних інтересів та вжиття відповідних кроків, спрямованих на обмеження імпорту м’яса свійської птиці, походженням з держав-членів ЄС”, — прокоментували у Мінекономіки.
Нагадаємо, нещодавно пролунав тривожний сигнал від ЄС — вони знову хочуть обмежити імпорт з інших країн, у тому числі, ймовірно, розглядається й Україна. Якщо таке рішення буде ухвалено, це буде ще один серйозний удар по нашій країні з боку ЄС — подібний до того, що був у лютому цього року через локальний спалах пташиного грипу. Утім, тоді Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства блискавично впоралося з кризою і оперативно відновило продовольчі ланцюжки.