Відповідне положення він назвав “кроком в спробі закрити лазівки” в торгових угодах, які призначалися для “легітимізації” дій Китаю в сферах торгівлі, інтелектуальної власності і субсидування промисловості. Міністр пояснив, що, згідно з цим пунктом угоди, якщо будь-яка з трьох держав укладе торговельну угоду з “країною з неринковою економікою”, дві інші можуть вийти з угоди через шість місяців і сформувати свою власну двосторонню торговельну угоду. “Це логічно, це свого роду отруйна пігулка”, — зазначив Росс.
Відповідаючи на питання про те, повторять США подібне положення в нових торговельних угодах, наприклад з Японією або ЄС, голова Мінторгівлі США підкреслив: “Подивимося, воно, безумовно, допомагає нам у ситуації з Мексикою і Канадою незалежно від того, чи ми використаємо його з кимось ще ”. Разом з тим, продовжив він, прецедент створено, США буде надалі легше повторити це положення в текстах нових торгівельних угод. “Люди можуть прийти до розуміння того, що це одна з ваших неодмінних умов для укладання угоди”, — зазначив міністр.
Росс також заявив, що не варто очікувати значного поступу у врегулюванні торгівельної суперечки з Китаєм до проміжних виборів до Конгресу, які пройдуть на початку листопада.
Як повідомляв УНН, Канада і США домовилися про переукладання угоди NAFTA, а Мексика запропонує Сполученим Штатам вирішити суперечку про тарифи до укладення нової торгової угоди.