Деталі
“Литовський уряд, ігноруючи неодноразові дипломатичні представлення і вказівки Китаю на можливі наслідки, заявив, що дозволить адміністрації Тайваню створити представництво від імені Тайваню”, — йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті МЗС КНР.
“Китайський уряд висловив рішучий протест проти цього і вирішив відкликати посла Китаю у Литві і звернувся до литовського уряду з проханням відкликати посла Литви у Китаї”, — йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства Китаю.
Раніше
Тайвань, який Китайська Народна Республіка вважає своєю провінцією, що відкололася і який більшість країн світу не визнають країною через тиск Пекіна, відкриє представництво в Литві.
“Ми з гордістю оголошуємо про відкриття представництва Тайваню у Литві”, — написав у вівторок, 20 липня, в Twitter міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву.
We’re proud to announce the planned establishment of The Taiwanese Representative Office in #Lithuania . The facility represents real progress in the bilateral relationship & success of efforts to deepen & expand #Taiwan ’s ties with countries in the #EU & throughout #Europe . pic.twitter.com/Jg0u1qqNEi
-外交部Ministry of Foreign Affairs, ROC (Taiwan) (@MOFA_Taiwan) July 20, 2021За словами міністра, відкриття представництва свідчить про реальний прогрес у двосторонніх відносинах і успіхи Тайваню в його зусиллях щодо поглиблення і розширення своїх відносин з країнами Європейського союзу і Європи в цілому.
Відкриття представництва у Тайвані також привітало Міністерство закордонних справ Литви, яке написало в Twitter, що представництво сприятиме розвитку ділових зв’язків, подорожей і дружнього співробітництва між двома країнами.
Згідно прес-релізу Міністерства закордонних справ Литви, представництво Тайваню приступить до роботи цього літа, як тільки його глава прибуде до Литви.
“Литва зацікавлена в розвитку співпраці з Тайванем в різних областях, особливо в сфері економіки і культури. Представництво Тайваню у Вільнюсі, безсумнівно, буде сприяти більш тісним контактам і кращому взаєморозумінню між жителями Литви і Тайваню”, — йдеться у заяві МЗС Литви.
Також офіційний реліз з цього приводу опублікувало МЗС Тайваню.
Литва зі свого боку оголосила, що цієї осені має намір відкрити торгове представництво у столиці Тайваню Тайбеї. Цей крок відповідає меті уряду щодо диверсифікації експортних ринків Литви та пошуку нових партнерів серед демократичних країн Індії та Тихоокеанського регіону.
У Тайваню, офіційна назва якого Китайська республіка (Тайвань), є представництва у 74 країнах світу, в тому числі в 18 європейських країнах, повідомило Міністерство закордонних справ Литви. Зараз у Тайваню є представництво в Ризі, яке працює з усіма трьома країнами Балтії.
Програма уряду, яка вступила в силу в Литві в кінці минулого року, приділяє велику увагу розвитку політичних і економічних відносин з схыдноазіатськими демократіями, включаючи Тайвань.
Довідка
Тайвань управляється власною адміністрацією з 1949 року, коли на острів втекли частини сил Гоміньдану на чолі з Чан Кайши (1887-1975), зазнавши поразки у громадянській війні в Китаї. З тих пір Тайвань зберігає прапор і деякі інші атрибути колишньої Китайської Республіки, що існувала на материку до приходу до влади комуністів. Офіційний Пекін вважає Тайвань однією з провінцій КНР.