Деталі
Вторгнення відбулося 15 травня після того, як лідери G7 опублікували спільну заяву, де засудили Китай за низку питань і підкреслили важливість миру та стабільності в Тайванській протоці. Міністерство оборони Тайваню інформує, що тайванські бойові літаки були відправлені для перехоплення та попередження китайських літаків, а ракетні системи також були розгорнуті для їх спостереження.
Згідно з картою міністерства, китайська авіація не тільки літала в районі, близькому до островів Пратас, але й бомбардувальники та частина винищувачів облетіли південну частину Тайваню поблизу нижньої частини острова.
Тайвань, на який претендує Китай, скаржився протягом останніх кількох місяців повторних місій повітряних сил Китаю поблизу острова, зосередженого в південно-західній частині зони ППО біля підконтрольних Тайваню островів Пратас.
Доповнення
В останній китайській місії брали участь 14 винищувачів J-16 і шість J-11, а також чотири бомбардувальники H-6, які можуть нести ядерну зброю, а також протичовнові літаки, засоби електронної боротьби та раннього попередження, повідомило міністерство оборони Тайваню.
Це було найбільше щоденне вторгнення з тих пір, як минулого року міністерство почало регулярно звітувати про діяльність ВПС Китаю в тайваньському ADIZ, побивши попередній рекорд із 25 літаків, про який повідомлялося 12 квітня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Китаї закликали НАТО “перестати маніпулювати інтересами країни” для розпалювання геополітичного конфлікту