Цитата
“Відбулась концентрація військ неподалік наших кордонів, потім особовий склад відводився у місця постійної дислокації, а техніка залишалась. Це дозволяє противнику скоротити час на розгортання. У квітні та вересні цього року Росія зтягувала до наших кордонів понад 50 батальонно-тактичних груп. Зараз навколо України та у тимчасово окупованому Криму в постійній готовності перебуває 41 батальйонно-тактична група”, — сказав міністр.
“Сумарна кількість військ на території РФ, а також на тимчасово окупованих територіях, які можуть бути задіяні для ескалації, сьогодні оцінюються в 94,3 тис. осіб”, — повідомив він.
Деталі
З його слів, бачення України чергових приготувань Російської Федаерації співпадає з оцінками іноземних партнерів. Розвідки взаємодіють “дуже інтенсивно”, зазначив він; єдина відмінність — у сприйнятті.
“Для нас ця війна триває 8 років і ми вдячні нашим партнерам, які почали говорити про російську агресію і загрозу відкрито. Проте, коли її зафіксовано і визнано ними, ми пропонуємо зконцентруватись на спільній відповіді. Росія вродовж року застосовує тактику своєрідних хвиль”, — додав Резніков.
Контекст
Іноземні ЗМІ повідомили про стягування російських військових до кордону з Україною ще наприкінці жовтня.
Тиждень тому аналітики Conflict Intelligence Team повідомили про рекордне скупчення російських військ на українському кордоні. Дані свідчать про те, що чисельність військ і техніки може зрости найближчим часом.
Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що Росія готується до нападу на країну в кінці січня або початку лютого 2022 року.
Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські і бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі і Маріуполі Донецької області і вторгнення через сусідню Білорусь.
При цьому він зазначив, що таким атакам передуватиме серія психологічних операцій, які вже зараз проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися.
Україна, зі свого боку, в додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряної, протиракетної і безпілотної захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї “Патріот” і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.
Новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив раніше The Washington Post, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ.