“За даними Офісу з питань контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), судна „Канді“ та „Маестро“ задіяні до незаконних поставок газу в Сирію, починаючи з 2016 року”, — повідомляється у прес-центрі міністерства.
Повідомляється, що на кораблях не працювала система AIS, яка надає можливість не тільки вчасно реагувати на аварії суден та надавати допомогу потерпілим, але й відстежувати порушення руху суден і незаконного перетину кордонів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пожежа на кораблях в Чорному морі: є загроза вибуху
“За даними міжнародних моніторингових систем, танкер „Канді“ вийшов із російського порту „Темрюк“ 20 січня, але на момент аварії на судні не працювала система AIS (Automatic Identification System). Те ж саме спостерігалося і на танкері „Маестро“ — остання інформація про судно зафіксована AIS 9 січня 2019 року”, — додали у прес-центры міністерства.
“Такі дії іноземних компаній, причетних до морських перевезень, спрямовані на уникнення відповідальності з боку українського законодавства, а також намагання не потрапити до списку компаній-порушників, до яких можуть застосовуватись міжнародно-правові санкції”, — наголосили в МінТОТ.
У міністерстві кажуть, що наразі важко встановити походження газу, який перевозився, однак за наявною інформацією судна “Канді” та “Маестро” залучались до поставок газу, видобутого як з українського шельфу, так і з інших країн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пожежа біля Керченської протоки: консули з‘ясовують, чи є серед постраждалих українці
У міністерстві додається, що вказані судна раніше заходили до закритих портів тимчасово окупованого Криму та є порушниками режиму тимчасово окупованих територій.
Нагадаємо, в районі Керченської протоки сталася пожежа на двох суднах під прапором Танзанії — “Кандій” і “Маестро”. За попередньою інформацією, судна під прапором Танзанії йшли з Темрюка до Лівії зі скрапленим газом на борту. А в районі Керченської протоки, в 16 кілометрах від берега, на одному з них стався вибух. Щоб врятуватися, люди стрибали у воду.
У результаті пожежі на двох суднах біля Керченської протоки загинуло 11 осіб, 12 осіб врятовано.