З тексту ухвали слідує, що ТОВ “Сінергус” поставило до Запорізької обласної лікарні медичне обладнання (ангіограф) за ціною у понад 24 млн грн, хоча реальна його вартість складала близько 10 млн грн.
Так, суд встановив, що 02.12.2015 з рахунку Запорізької обласної лікарні на рахунок ТОВ “Сінергус” за договором № 109-11ТБ/15 було перераховано грошові кошти в сумі 24894941 грн.
“28.12.2015 ТОВ “Сінергус”, у звязку із надходженням медичного обладнання в Україну, до Дніпропетровської митниці ДФС України подано декларацію щодо здійснення митної процедури під час ввезення у режимі “імпорт” товару “Вироби медичного призначення: Апаратура, що використовує рентгенівське випромінювання, для використання у медицині, хірургії Системи рентгенівські агіографічні INFINIX-i: INFX-8000V INFINIX VF-i/SP. Рентгенохірургічна ангіографічна система з монтажем на підлозі”.
В графі “Відправник/Експортер” вказано компанію “Medlogistics GmbH” (С/o Altrimo AG, Weissebadstrasse 1, CН-9050 Appenzell, Switzerland) (зі складу Vienna, Austria), в графі “умови поставки” вказано: EXW AT Vienna, Austria, а в графі “ціна товару” вказано: 820000 Євро.
Крім того, під час проведення митної процедури посадовими особами до митниці ТОВ “Сінергус” було надано копію контракту № 392 від 11.11.2015 року, укладений між компанію “Medlogistics GmbH” та ТОВ “Сінергус” та інвойс № 1-392, виданий компанією “Medlogistics GmbH”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У НАБУ розслідують розтрату держкоштів під час закупівлі медобладнання у Запоріжжі
Разом з цим, за результатами проведення слідчих та негласних слідчих (розшукових) дій встановлено, що товар “Рентгенохірургічна ангіографічна система” з монтажем на підлозі INFX-8000V INFINIX VF-i/SP, виробництва Toshiba Medical Systems Corporation, посадовими особами ТОВ “Сінергус” фактично було придбано через залучену до протиправної діяльності іноземну компанію “ESA Logistic GmbH” (Office Park 1, Top B02 A-1300 Wien, Austria) за контрактом № 2015-12-02 від 09.12.2015 у офіційного дилера Toshiba Medical Systems Corporation, словацької компанії “InMed s.r.o.” (Klempova 2, 91701 Trnava, Slovak Republic).
За умовами контракту вартість вказаного товару, з врахування його доставки та встановлення на території України, складає 401000 Євро (за курсом НБУ на день здійснення оплати — 10133270 грн), що в більш, ніж в два рази нижче суми бюджетних коштів, перерахованих в якості оплати за той же самий товар", — йдеться в ухвалі.
Більше того, у рішені суду сказано, що компанії намагалися приховати реальну вартість медичного обладнання.
“В період з 03.12.2015 по 10.12.2015 року, з метою уникнення розкриття реальної вартості товару й злочинної схеми розкрадання коштів, а також одночасно виконання взятих зобов'язань — погашення заборгованості перед компанією “InMed s.r.o.” за придбання та поставку в Україну вищевказаного товару, ТОВ “Сінергуспридбало іноземну валюту Євро. В подальшому, через кореспондентський рахунок в ПАТ „КБ Приватбанк“ на рахунок іноземної компанії „Medlogistics GmbH“, для послідуючого отримання компанією „InMed s.r.o.“, було перераховано кошти в розмірі 10596940 гривень, в якості оплати за зовсім іншими, раніше вже виконаними контрактами, за якими медичне обладнання вже було поставлене.
Таким чином, різниця між бюджетними грошовими коштами на суму 24894941 грн., витраченими для придбання зазначеного обладнання у ТОВ „Сінергус“ та сумою коштів (401000 Євро, що еквівалентно 10133270 грн.), витрачених ТОВ „Сінергус“ із застосуванням противоправної схеми придбання обладнання за фактичною ціною у офіційного дилера — „InMed s.r.o.“ — складає 14761671 грн., що є особливо великим розміром”, — йдеться у рішенні.
Тому, суд постановив: “Апеляційну скаргу адвокатів ОСОБА_3 та ОСОБА_2, які діють в інтересах ТОВ „Сінергус“ залишити без задоволення”.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, правоохоронці столиці розслідують кримінальне провадження за фактами реалізації у різних областях України неякісного медичного обладнання за завищеними цінами.
Так, наразі слідчим шляхом перевіряється інформація про порушення посадовими особами ТОВ “УМТ+” , ПрАТ “УМТ”, ТОВ “Медторг”, ПП “НВО „ДІКСІОН Україна“, а також посадовцями обласних департаментів охорони здоров’я вимог чинного законодавства України.
За даними слідства, зазначені комерційні структури імпортували на територію України медичне обладнання, яке згодом продавали за значно завищеними цінами, в тому числі і в рамках процедур закупівель з використанням коштів державного та місцевих бюджетів.
Для цієї діяльності використовувалися зареєстровані за кордоном компанії, що не є виробниками медичного обладнання. Зокрема, йдеться про такі фірми, як „In Med s.r.o.“, In-X medical s.r.o.”, “Panax F.C.S. s.r.o.” тощо. Ці фірми зареєстровані у Словаччині.