Згідно з рішенням суду, у межах кримінального провадження щодо створення злочинної організації, в якій фігурують екс-президент України Віктор Янукович, бізнесмен Сергій Курченко та інші на рухоме, нерухоме майно, цінності було накладено арешт. І 9 січня цього року слідчий ГПУ визнав їх речовими доказами у справі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Гроші Януковича": у ГПУ пояснили, чому засекретили рішення Краматорського суду
Слідчий ГПУ просив суд передати арештоване майно, в тому числі, активи холдингу UMH Національному агентству “на умовах ефективності, а також збереження та збільшення їх економічної вартості”.
Однак суд у своєму рішенні наголосив, що прокурором не надано належних та допустимих доказів на підтвердження того, що кожний з об’єктів, які він просить передати Нацагентству, становлять вартість понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, також не надано доказів звернення до власника цього майна щодо отримання згоди на його передачу Нацагентству.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Курченка: суд заарештував цінні папери та корпоративні права медіахолдингу
У зв’язку з цим, слідчий суддя залишив без задоволення клопотання Генеральної прокуратури про передачу в управління речових доказів — активів Національному Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.