“Щойно ви сприймаєте це, як провокацію проти Росії, ви приймаєте, що Росія може вирішувати, що робити її сусідам”, — наголосив він. Столтенберґ прирівняв таку позицію зі “сприйняттям світового порядку, де потужні сили вирішують, що можуть, чи не можуть робити сусіди” і поверненням до “загальної ідеї сфер впливу”.
Столтенберґ згадав досвід своєї рідної країни — Норвегії. Це ще одна “невелика країна, що межує з Росією”, — заявив він. “Я дуже радію, що в 1949 році, коли ми приєднались до НАТО, Сполучені Штати, Великобританія та інші країни-засновники НАТО не сприйняли ідею того, що Радянський Союз може вирішувати, що може робити Норвегія”, — додав генсек НАТО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генсек НАТО: Росія зробила світ небезпечнішим
“Зрештою, Грузія та Україна — незалежні суверенні країни, які мають суверенне право обирати власний шлях”, — наголосив посадовець.
Раніше під час вступу в Північноатлантичній раді, держсекретар США Майк Помпео також згадував свій досвід часів “холодної війни”.
“Коли я був молодим офіцером, декілька десятиліть тому, я патрулював кордон між Східною Німеччиною та Західною Німеччиною. Я знаю природу режимів, які прагнуть зашкодити тому, що ми тут сьогодні маємо”, — заявив він. Помпео наголосив, що успіх НАТО полягає в стримуванні, демократичних засадах та зобов’язаннях зі спільної оборони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епіфаній зробив заяву до 70-річчя НАТО
Як повідомляв УНН, Петро Порошенко заявив, що ракетний щит дозволить Україні увійти в НАТО повноцінним партнером, який дає відсіч агресору.