Цитата
“AstraZeneca законтрактувала дві потужності в Китаї, в Індії. Serum Institute — це зрозуміло, тому що це найбільший виробник вакцин у світі. У Південній Кореї, в Таїланді, навіть в Росії. Коли ми в серпні почали переговори, то вони нам пропонували поставки з Ярославля, де у них завод. Вся вакцина абсолютно однакова, незалежно від місця виробництва. Вакцини Covishield і AstraZeneca повністю однакові”, — сказав він в ефірі телеканалу “Україна 24”.
Доповнення
Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс запевнила, що вакцини від COVID-19 Covishield і Oxford-AstraZeneca AZD1222 ідентичні, оскільки перша є тільки ліцензійною назвою при виробництві в Індії.
Аналогічні дані містяться в офіційному реєстрі Канади: “Вакцини AstraZeneca COVID-19 (виробляється AstraZeneca) і COVISHIELD (проводиться Інститутом сироваток Індії) представляють собою рекомбінантні вакцини ChAdOx1-S, розроблені Оксфордським університетом і AstraZeneca. Інформація про якість, представлена як SIIPL, так і AstraZeneca, підтвердила висновок Міністерства охорони здоров’я Канади про те, що вакцини COVISHIELD і AstraZeneca COVID-19 досить схожі щодо виробничих процесів, контролю в процесі і критичних характеристик якості”.
Вакцинація від COVID-19 в Україні стартувала 24 лютого, першим щеплення отримав лікар із Черкас — вакциною Oxford/AstraZeneca (COVISHIELD). А з публічних осіб першим вакцинувалася міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За ним були Президент Володимир Зеленський і Головний санлікар Віктор Ляшко. Станом на 3 березня скарг на важку “побочку” від вакцини AstraZeneca/Covishield від українців не надходило.