Перше місце належить Бразилії. Очікується, що за підсумком 2019 року країна збільшить експорт курятини на 2,4% - до 3 млн 775 тис. тонн, у річному вимірі.
Друге і третє місце займають ЄС і Таїланд. Прогнозується, що в цьому році країни збільшать поставки продукту на 2,1% і 12% відповідно.
У топ-10 світових постачальників курятини Україна посіла 6-те місце, випередивши Росію і Канаду. Американські експерти стверджують, що в 2019-му Україна збільшить показники експорту курятини на 10,4%.
За Україною слідує Білорусь, після - Росія. При цьому, згідно з прогнозом американців, в цьому році Білорусь зменшить поставки курятини на зовнішні ринки на 6,6%, РФ - збільшить на 5,4%.
Втім, навіть збільшення обсягів експорту навряд чи дозволить РФ обійти Україну. Загальний обсяг експорту РФ за підсумком 2018 року становить 222 тис. тонн продукту, що істотно менше, ніж експорт України (328 тис. тонн).
Нагадаємо, українська курятина користується успіхом на світовому ринку, а також - в країнах ЄС. В Європі Україна стабільно посідає третє місце серед експортерів, поступаючись тільки Бразилії і Таїланду.
Птахівники забезпечили Україні в 2018 році 500 млн доларів валютної виручки, з них 450 млн доларів - це частка агрохолдингу Юрія Косюка "Миронівський хлібопродукт" (МХП), який є головним експортером в країні. Компанія здійснює 88,2% всіх зовнішніх поставок м'яса птиці на міжнародні ринки.