Цитата
"Росія тепер виступила з пропозиціями. Нам не варто категорично їх відкидати, ми маємо відповісти власними пропозиціями", - заявив голова парламентського комітету із зовнішньої політики у понеділок, 10 січня.
Деталі
Водночас Рот наголосив, що предметом переговорів із Москвою не може бути право України на вступ до НАТО.
У сфері роззброєння є велике поле для переговорів, яке зараз необхідно використати, впевнений депутат бундестагу. Він нагадав, що за нинішньої ситуації конкретну загрозу у свій бік від РФ відчувають також Польща та балтійські держави, і до цього необхідно ставитися із усією серйозністю.
Але необхідно й говорити про можливості деескалації ситуації, яка склалася, додав колишній статс-міністр у МЗС Німеччини. Як одна з таких можливостей він назвав переговори про заборону ракет ближньої та середньої дальності.
Зазначили, що одночасно з цим Рот звинуватив російського президента Володимира Путіна у прагненні розділити планету на американську та російську півкулі. У той час як Захід намагається вибудувати "світ порядку", заснований на "рівних умовах миру та стабільності", Путін "по суті, повертається до 19-го та 20-го століття", зазначив він.
Додамо
Раніше ще один депутат, голова комітету із закордонних справ Бундестагу Норберт Ретген висловив думку, що Європи немає за столом переговорів у Женеві через відсутність чіткої позиції щодо "Північного потоку-2".
Контекст
17 грудня Росія надіслала США та НАТО пропозиції щодо безпеки у Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. До вимог Москви належать: заборона вступу України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках та припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду Росія-НАТО та по лінії ОБСЄ. Але Москва має зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні “пропозиції” Росії, і такий діалог має відбуватися у консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.
Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель вважає абсурдними умови, за яких так звані гарантії безпеки, яких вимагає Росія, обговорювалися б без Європи. Боррель також заявив, що будь-яка дискусія щодо України в рамках діалогу з безпеки з Росією потребує присутності Києва за столом переговорів.
Зі свого боку Київ заявив про своє бажання брати участь у консультаціях. Зокрема, напередодні зустрічі делегацій з РФ та США глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що “гарантії безпеки” Путіна щодо сфери впливу неправомірні.
Сьогодні, 10 січня, у Женеві відбуваються російсько-американські переговори щодо “гарантій безпеки”, яких вимагає РФ. Зустріч відбувається перед засіданням Ради Росія-НАТО, яке заплановане на 12 січня.