Цитата
“Сполучені Штати приєднуються до Європейського Союзу в засудженні і реакції на використання Російською Федерацією хімічної зброї при спробі вбивства російського опозиціонера Олексія Навального в серпні 2020 року і його подальшого тюремного ув’язнення в січні 2021 року. Ми поділяємо заклопотаність ЄС з приводу посилення авторитаризму в Росії і вітаємо рішучість ЄС ввести санкції”, — йдеться в повідомленні Блінкена.
Деталі
Виняток у цьому правилі буде зроблено тільки для підтримки міжурядової космічного співробітництва, в той же час комерційну космічну співпрацю буде припинено після шестимісячного перехідного періоду.
Заборона на експорт оборонних товарів в Росію при цьому розширить існуючі санкції, вперше введені відносно Росії після отруєння Сергія Скрипаля у Великій Британії в 2018 році.
Раніше
Адміністрація президента США Джозефа Байдена оголосила про нові санкції щодо Росії у відповідь на отруєння і ув’язнення російського опозиціонера Олексія Навального.
Санкції США, як зазначено, стосуються російських офіційних осіб і російського дослідницького центру, які потрапили під санкції Євросоюзу в жовтні минулого року в зв’язку з отруєнням Навального в серпні 2020 року.
Доповнення
2 березня Європейський Союз офіційно ввів санкції через ув’язнення російського опозиційного політика Олексія Навального.
Контекст
2 лютого суд змінив Навальному умовне покарання у справі “Ів Роше” на реальний термін.
17 лютого ЄСПЛ постановив, що російська влада повинна негайно звільнити опозиціонера Олексія Навального відповідно до правила 39 Регламенту суду — про застосування забезпечувальних заходів. Голова Мін’юсту РФ Костянтин Чуйченко вимогу ЄСПЛ назвав необґрунтованою, неправомірною, а також свідомо неможливою.
Після цього, 20 лютого, Мосміськсуд залишив в силі рішення суду першої інстанції замінити російському опозиційному політику Олексію Навальному умовний термін позбавлення волі на реальний у справі “Ів Роше”, при цьому зарахувавши в термін час, проведений ним під домашнім арештом.