"Я вважаю, що НАТО залишається важливим, можливо, в історичному ключі, одним з головних стратегічних партнерств в історії людства", - сказав держсекретар США Майк Помпео.
"Я не вважаю, що у НАТО настала смерть мозку", - зазначив зі свого боку міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.
Перед цим міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауерн сказала, що Німеччина планує вийти на цільові показники за видатками на оборону до 2031 року.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що Макрон вибрав різкі слова, і сказала, що не поділяє його думку щодо співпраці в НАТО. "Я не так бачу стан співробітництва в НАТО", - сказала вона на пресконференції в Берліні, виступаючи разом з Генеральним секретарем НАТО Йєнсом Столтенбергом.
За словами Макрона, європейські країни вже не можуть розраховувати на те, США стануть на захист союзників. "Наразі ми є свідками смерті мозку НАТО", - заявив французький лідер, зазначивши, що рішення США вивести війська з північного сходу Сирії стало несподіванкою для багатьох членів НАТО.
Туреччина, яка також є членом Альянсу, сприйняла відведення американських військ як сигнал до початку військової операції в регіоні і витіснила з прикордонних районів Сирійські демократичні сили, які були союзниками США в боротьбі з "Ісламською державою", пише видання.
Помпео сказав, що США будуть і далі стежити за дотриманням перемир'я, досягнутого в регіоні за посередництва Вашингтона, і притягати до відповідальності тих, хто порушує права людини. "Ми розслідуємо повідомлення про військові злочини і будемо продовжувати нашу гуманітарну місію там", - сказав у четвер держсекретар.