Вона звертає увагу на те, що згадане вище рішення з практичної точки зору є символічним, оскільки не наділяє адміністрацію США додатковими фінансовими, юридичними або міграційними повноваженнями. “Однією з причин того, що такий крок був зроблений, обумовлений реальною зацікавленістю в прямих діях проти КВІР”, — заявив телекомпанії Джейсон Блазакіс, який працював в профільному відділі Держдепартаменту в 2008-2018 роки. На його думку, хоча внесення в список іноземних терористичних організацій саме по собі не забезпечує повноважень для чого або, однак може послужити Вашингтону додатковим аргументом в обгрунтуванні застосування військової сили.
Адміністрація США хоче провести чіткішу сполучну лінію між Тегераном і терористичною мережею “Аль-Каїда”. “Адміністрація Трампа, хоча це і схоже на складову частину триваючого барабанного дробу, намагається створити стереотип наявності сполучної ланки між Іраном і „Аль-Каїдою“, що утворилася задовго до внесення в список іноземних терористичних організацій”, — вважає колишня заступник юридичного радника в Раді національної безпеки (РНБ) Білого дому Тесса Бріджмен. “Адміністрація Трампа, схоже, „обробляє“ громадськість, переконуючи її, що дозвіл на застосування військової сили проти терористів від 2001 року поширюється і на Іран”, — додала експерт.
Резолюція, затверджена Конгресом в 2001 році, дозволяє главі Білого дому віддавати розпорядження про застосування військової сили проти тих терористів, які несуть відповідальність за теракти в Нью-Йорку 11 вересня. Дія документа поширюється і на тих, хто переховував таких терористів. Зараз Держдепартамент назвав однією з причин внесення КВІР в згаданий вище список те, що “Іран продовжує дозволяти емісарам „Аль-Каїди“ проживати в Ірані, де вони можуть перекидати гроші і бойовиків в Південну Азію і Сирію”.
Як повідомляв УНН, США визнали іранський “Корпус вартових Ісламської революції” терористами.