“Так, гендиректору „ДТЕК МЕРЕЖІ“ (Івану Гелюху— ред) обов’язки продовжено на 2 місяці. Також він зобов’язаний: прибувати до слідчого (детектива), прокурора та суду за кожною вимогою; повідомляти детектива НАБУ, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або роботи”, — йдеться у повідомленні.
У свою чергу, “колишньому начальнику відділу Управління енергетики НКРЕП продовжено обов’язки до 4 квітня 2020 року. Він також зобов’язаний дотримуватися покладених на нього процесуальних обов’язків”, — додали у суді.
“Представники групи приватних теплогенеруючих компаній вступили у змову із керівництвом НКРЕКП для включення до тарифу на електроенергію, що виробляли ТЕС цієї групи, видатків, які насправді не здійснювалися, а саме — витрат на доставку та перевалку енергетичного вугілля в Україну з портів у Європі. Це, в свою чергу, призвело до зростання вартості всієї електроенергії і, як наслідок, зростання тарифів для суб’єктів господарювання, які понесли фінансовий тягар з оплати необґрунтованого тарифу. В результаті таких дій споживачам електроенергії впродовж 2016-2017 років завдано збитків у розмірі 18,87 млрд грн”, — переказали у пресцентрі версію слідства.
У пресслужбі додали, що згідно з частиною першою статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Нагадаємо, 3 лютого Вищий антикорупційний суд продовжив на два місяці дію процесуальних обов’язків, покладених на радника гендиректора фірми “ДТЕК Східенерго” Бориса Лісового та колишнього члена НКРЕКП Володимира Євдокимова, які є підозрювані у так званій справі “Роттердам+”.
Зокрема, раніше, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно арештувала ексголову НКРЕКП Дмитра Вовка та колишнього заступника начальника управління енергоринку НКРЕКП Володимира Бутовського.