"Тому Офіс Генерального прокурора виконує функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави і не дозволить знущатися над законом, влаштовуючи показові виступи замість процесуальних дій", зазначила Генпрокурор.
За її словами, прокуратура не може піддаватися на провокації та маніпуляції, а діє винятково у законний спосіб і поза політикою.
"Для нас рівні всі учасники процесу і ми продовжуємо рухатися у процесуальній площині. Сьогодні повідомлення про підозру вже відправлене народному депутатові поштою. Далі - обрання запобіжного заходу у суді", заявила Венедіктова.
Нагадаємо, у відповідності до вимог статті 36, статей 276, 277, 278, 481, 482-2 Кримінального процесуального кодексу України, у приміщенні Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань за дорученням Генпрокурора 10 червня повідомлено про підозру народному депутатові України Петру Порошенку.
Він підозрюється у тому, що у 2018 році шляхом видання явно злочинного наказу схилив військову службову особу до перевищення ним влади та службових повноважень, тобто умисного вчинення дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, вчиненого в умовах особливого періоду, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 41 ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України.
В присутності адвокатів, понятих, слідчого та прокурора народний депутат відмовився від підписання та отримання письмового повідомлення про підозру, пам’ятки про процесуальні права та обов’язки підозрюваного, а також клопотання про обрання запобіжного заходу та повісток про виклик на допит в якості підозрюваного.
"Ми маємо непоодинокі випадки, коли наші парламентарі ухиляються від отримання повісток та підозр, що ми сьогодні вкотре побачили. Саме тому мною було дано доручення повідомити про підозру народному депутатові прокурорам Офісу Генпрокурора", зауважила Венедіктова.