“Національний банк обурений рішенням Печерського районного суду м. Києва від 20 квітня про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку, отриманими до входження держави в капітал”, — йдеться у повідомленні.
“Ігор Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов’язання добровільно, незважаючи на важкі наслідки, які українська держава змушена понести внаслідок його дій. Задля уникнення солідарної відповідальності, у вересні 2017 року він звернувся до суду з вимогою розірвати зазначені договори поруки. Сьогоднішнє судове рішення на користь Ігоря Коломойського не набрало законної сили і, безумовно, буде оскаржено в апеляційному порядку”, — повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.
Національний банк занепокоєний результатами розгляду судових справ в судах першої інстанції, адже це рішення вже третє не на користь держави за останні три дні.
“Чергове рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні у майбутньому. Це рішення суду також ускладнює захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками ПриватБанку”, — додав Віктор Григорчук.
У 2018 році Нацбанк подав 4 позови до українських судів та один позов до Cуду першої інстанції в Женеві у Швейцарії та Україні проти Ігоря Коломойського задля погашення кредитів рефінансування ПриватБанку. 19 березня 2019 року Верховний Суд України задовольнив касаційні скарги НБУ та зобов’язав Господарський суд Дніпропетровської області розглянути зазначені позови.
Нагадаємо, 18 квітня суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. У НБУ заявили, що готують апеляцію на рішення суду про незаконність націоналізації ПриватБанку. Мінфін приєднався до намірів оскаржувати рішення суду стосовно ПриватБанку. У РНБО провели нараду щодо ПриватБанку і склали протокол доручень.
Рішення про націоналізацію ПриватБанку ухвалили у грудні 2016 року.