Вони стверджують, що, згідно з наявними даними, В.Путін особисто віддавав розпорядження щодо використання матеріалів, отриманих в результаті хакерських атак на сайти Демократичної партії. Розвіддані, на яких базується розслідування, нібито надійшли дипломатичними каналами і через спецагентів, які працюють на союзників США.
Залученість В.Путіна у подібні дії виявилася більш масштабною, ніж передбачалося спочатку. У жовтні низка спеціальних відомств вже виступала із заявою про можливу причетність Росії до хакерської атаки на сайти Демократичної партії. У заяві стверджувалося, що “лише найбільш високопоставлені особи в РФ могли дати дозвіл на подібні дії”. Тепер же спецслужби пов’язують з цим особисто В.Путіна.
У ЦРУ вважають, що в Кремлі бажали перемоги Д.Трампа на президентських виборах в США. ФБР та інші спеціальні відомства не до кінця поділяють цю точку зору, однак не виключають, що російська кампанія була спрямована на нанесення шкоди Гілларі Клінтон, як кандидатці в президенти, шляхом публікацій електронних повідомлень.