Цитата:
"Правоохоронці припинили роботу інфраструктури розповсюдження вірусу та заблокували канали легалізації криптовалюти, отриманої злочинним шляхом", - зазначила Венедіктова у Facebook.
Деталі
За інформацією Генпрокурора, проведено низку обшуків в помешканнях та транспортних засобах шести членів групи в столичному регіоні. Вилучено комп’ютерну техніку, документацію, 8 автомобілів та близько 58 тис. доларів США, 3000 Євро, понад 1,5 млн гривень готівки.
Хакерське угруповання, яке здійснювало розповсюдження вірусу-шифрувальника, викрили Офіс Генерального прокурора, Департамент кіберполіції та Головне слідче управління Нацполіції України спільно з правоохоронцями Республіки Корея та США.
“У 2019 році воно атакувало вірусом-шифрувальником "Clop“ чотири корейські компанії, заблокувавши 810 внутрішніх серверів та персональних комп’ютерів працівників. У 2021 році угруповання зашифрувало персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Меріленду та Університету Каліфорнії у США”, — розповіла Венедіктова.
За дешифровку інформації хакери отримували “викуп” у криптовалюті, а в разі несплати, погрожували оприлюдненням конфіденційних даних потерпілих.
"У результаті їхніх дій іноземним компаніям завдано збитків на загальну суму близько пів мільярда доларів США", - зазначила Генпрокурор.
Доповнення
Протягом 2020 року кіберфахівці СБУ нейтралізували 600 кібератак та викрили 20 хакерських угруповань.