Деталі
Тіла загиблих були знайдені пізно в п'ятницю після вщухання заворушень і протестів.
Заворушення та мародерство, спрямовані на китайський квартал Хойнари та центральні райони міста, спалахнули в середу внаслідок мирного протесту людей в столиці. Поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі проти демонстрантів, які підпалили Національний парламент, поліцейську дільницю та багато інших будівель.
Літак з австралійською поліцією та дипломатами перебуває в Хоніарі, щоб допомогти місцевій поліції навести порядок. Ще до 50 австралійських поліцейських і 43 співробітники сил оборони також були розгорнуті на прохання прем'єра Согаваре за двостороннім договором з Австралією.
Критики звинувачують у заворушеннях скарги на відсутність державних послуг та підзвітності, корупцію та китайські підприємства, які дають роботу іноземцям, а не місцевим жителям.
Влада ввела комендантську годину в столиці Хоніара після того, як у п'ятницю закінчився 36-годинний карантин, який ввів прем'єр-міністр Манассе Согаваре.
Согаваре звинуватив зовнішнє втручання в розпалюванні протестів із закликом до його відставки.
Додамо
Согаваре широко критикували лідери найбільш густонаселеного острова країни Малаїта за рішення в 2019 році припинити дипломатичні відносини з Тайванем на користь материкового Китаю. Пекін заявляє, що острів Тайвань є частиною його території.
Соломонові Острови з населенням близько 700 000 осіб знаходяться приблизно в 1 500 кілометрах на північний схід від Австралії. Вони найбільш відомі кровопролитними боями, які відбувалися там під час Другої світової війни між США та Японією.