Реформа, щоб підвищити авторитет
Сержантський склад — узагальнена назва військовослужбовців командного складу в збройних силах, на флоті і в інших силових структурах багатьох країн, які мають військові звання капралів, сержантів, старшин, ворент-офіцерів, фельфебелів, унтер-офіцерів тощо.
Аби підвищити авторитет та роль сержантів і старшин серед військових та наблизити військову структуру України до стандартів НАТО у 2018 році в ЗСУ була проведена реформа сержантських звань.
Тепер їх лінійка у сухопутних військах та у ВМС виглядає наступним чином: молодший сержант — старшина ІІ статті, сержант — старшина І статті, старший сержант — головний старшина, головний сержант — головний корабельний старшина, штаб-сержант — штаб-старшина, майстер-сержант — майстер-старшина, старший майстер-сержант — старший майстер-старшина, головний майстер-сержант — головний майстер-старшина.
Напередодні повномасштабного вторгнення у лавах ЗСУ нараховувалося близько 40 тисяч сержантів.
Роль сержантів у війні
Сержанти, як молодші командири, разом зі своїми солдатами безпосередньо стикаються з ворогом. Від їхніх вчасних рішучих і правильних дій залежить успіх на полі бою та збереження особового складу.
Нині у підготовці сержантів використовується набутий ними же бойовий досвід. Також майбутні і діючі сержанти проходять підготовку за кордоном.
Нагадаємо
У липні був затверджений новий нагрудний знак для нагородження сержантів та старшин.