“День пам’яті Юрія Спіженко. Вічна пам’ять — засновнику першого в східній Європі центру Радіохірургії Кібер Клініки Спіженко (КіберНіж), першого Міністра охорони здоров’я України, засновника Національної академії медичних наук України, голови комітету з питань охорони здоров’я та материнства Верховної Ради України. Родина Спіженко буде вдячна за кожну фотографію з історії життя Юрія Спіженко. В Клініці Спіженко сьогодні день пам’яті Юрія Спіженко”, — написав О. Спіженко.
Слова співчуття висловили багато людей, зокрема і народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, лікар-онколог Костянтин Яриніч.
“Велика людина! Вічна пам’ять!”, — написав К.Яриніч.
“Юрій Спіженко — Гордість України, приклад для усіх нас. Вічна пам’ять”, — написала нардеп Ірина Сисоєнко.
“Мав величезне щастя спілкуватись з Юрієм Прокоповичем. Неймовірно світла та щира людина був! мудрий не по рокахбув на посаді міністра. Найкраща структура МОЗ була саме за його часів. Створення Медакадемії з нуля саме його руками. І все це при тому, що заступники у нього були з різних політичних таборів. Світла пам’ять йому! І вічне царство небесне!”, — написав генеральний директор першого медичного телеканалу 103.tv Г. Маркевич.
“Більше ніж ця людина в охороні здоров’я України ніхто не зробив!Світла пам’ять!”, — написав користувач соцмереж Валерій Кондрук.
Довідка УНН: Юрій Спіженко був українським онкологом, доктором медичних наук, академіком Національної академії медичних наук України, міністр охорони здоров’я УРСР і першим міністром охорони здоров’я незалежної України, народним депутатом двох скликань.
Ним, як кажуть, фахівці, з нуля було організовано фармацевтичну галузь країни.
Ю.П.Спіженко, очолюючи Фармацевтичну асоціацію України, головні зусилля спрямував на захист інтересів членів фармацевтичного ринку, об’єднання практичних фармацевтів, представників фармацевтичної індустрії, науки, координацію їх діяльності й пошук взаємовигідних шляхів розв’язання науково-виробничих проблем.
У 2009 була відкрита клініка Ю.Спіженка, розташована під Києвом у селі Капітанівка. Ця лікарня і на сьогодні залишається єдиною в країні, котра оснащена КіберНожем для видалення онкопухлин.
Ю.Спіженко автор (співавтор) близько 210 наукових праць, зокрема 3 монографій, підручника “Клінічна хіургія”, 16 авторських свідоцтв.
За плідну багаторічну громадську, наукову та політичну діяльність Ю. Спіженко нагороджено орденом “Знак пошани” та орденом “За заслуги” III ступеня.
Сучасна медицина України завдячує Ю. Спіженко за можливість рухатися в ногу зі світовими лідерами.
Він зробив колосальний внесок у стрімкий розвиток вітчизняної онкології, відчинивши для України двері у світ радіохірургії.