Неповторні карпатські краєвиди захаращені сміттям, які люди лишають після себе.
Варто відзначити, що це не перші фотознімки вітчизняних "пластикових пейзажів", зроблені Р.Михайлюком.
У квітні цього року на свій сторінці у facebook фотограф опублікував "поля" пластикових пляшок на території природного заповідника біля озера Синевир.
Нагадаємо, надлишок пластикового сміття став проблемою для багатьох країн в світі. Україна не виняток. Щороку наша країна накопичує близько 12-15 млн тонн твердих побутових відходів, 40% з яких - це тара. Експерти вказують, що проблема криється у відсутності мотивації українців цивілізовано поводитися зі сміттям, зокрема пластиковими пляшками.
Пошуком ефективної системи збору тари занепокоїлися народні депутати України. У червні вони відвідали Німеччину, щоб ознайомитися з їх депозитною системою збору використаних пластикових пляшок і банок.
Принцип роботи системи полягає в тому, що при здачі тари в фандомати, цей спеціальний автомат повертає частину грошей, сплачених при купівлі напою.
Німці стверджують, що така система стимулює людей до цивілізованої здачі використаної тари. І для більшості німецьких сімей повернення порожніх пляшок через фандомати вже став традицією вихідного дня.
Крім Німеччини, така система діє в Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Естонії. Наприклад, в Норвегії завдяки фандоматам збирають 95% тари, в Фінляндії - 93,3%, а в Данії - 89%.