sluzhba-rozvidki-kanadi-poperedzhaye-scho-kitay-ta-rosiya-natsileni-na-nou-khau-v-galuzi-shtuchnogo-intelektu

Служба розвідки Канади попереджає, що Китай та росія націлені на ноу-хау в галузі штучного інтелекту

 • 1095612 переглядiв

Деталі

Втручання здійснюватиметься за допомогою таких методів, як інвестиції та таємні операції, йдеться у звіті Канадської служби безпеки та розвідки (CSIS).

CSIS заявляє, що нові можливості штучного інтелекту та інструменти машинного навчання розглядаються як ключ до розробки способів скорочення кількості пластику в океанах, пошуку вакцини для лікування наступної пандемії, що насувається, стримування викидів, що викликають зміну клімату.

В аналізі наголошується, що штучний інтелект є пріоритетом для Канади та вважається центральним елементом внутрішніх інновацій та цілей процвітання Оттави.

"Однак багато інших країн, у тому числі вороже налаштовані державні діячі, встановили свої власні національні стратегії та цілі в галузі ШІ", - йдеться у звіті.

"Деякі з цих країн, особливо Китай та росія, будуть вдаватися до шпигунства та діяльності під іноземним впливом для просування своїх національних інтересів за рахунок Канади".

З'ясувалося, що Канада стикається з двома основними типами загроз, пов'язаних із штучним інтелектом.

Перший тягне за собою шпигунство та іноземне втручання у спроби отримати доступ до запатентованих ШІ-технологій та ноу-хау через торгівлю (наприклад, експорт та зворотне проектування), спонсоровані державою іноземні інвестиції, спільні підприємства (включаючи передачу технологій), кібершпигунство, розвідувальні операції, інсайдерські загрози, виявлення та наймання талантів.

"Більшість цих зусиль спрямована на академічні кола Канади та вразливі стартапи, які несуть відповідальність за більшу частину наших інновацій у галузі штучного інтелекту, але які також є сприятливим середовищем для шпигунства".

Друга загроза пов'язана з ризиками безпеки для окремих канадців та збройних сил країни, коли противники отримують та використовують можливості ШІ з розвідувальних або військових цілей.

CSIS заявляє, що важливість захисту канадського штучного інтелекту і великих даних, що лежать в його основі, виходить за рамки простого захисту приватного життя громадян і включає "захист майбутнього нашої країни від дій вороже налаштованих державних суб'єктів з наміром використовувати їх можливості проти нас".

У короткому викладі наголошується на важливості великих даних для штучного інтелекту, говориться, що чим більше даних має країна, тим більше їх можна передати до систем штучного інтелекту цієї країни, прискорюючи їх можливості, швидше приймаючи кращі рішення та забезпечуючи перевагу в конкурентній боротьбі.

"Це визначить переможця в сучасному світі".

Захід стикається з "загрозою зростаючого авторитарного домінування в Інтернеті" з боку Пекіна, враховуючи велику кількість інтернет-користувачів у Китаї та уряд, зосереджений на отриманні повного та централізованого збору та зберігання даних, йдеться у повідомленні CSIS.

"Більш того, у Китаї розташовані акри центрів обробки даних, у яких зберігаються дані з усього світу, отримані як законним, так і незаконним шляхом. Це робить дані, якими володіє Китай, цінними як за кількістю, так і різноманітністю", - йдеться у викладі.

"Можна з упевненістю сказати, що це дає Китаю перевагу в алюмінієвій промисловості та подальших рішеннях".

Звіт CSIS був завершений у липні 2021 року, але не був оприлюднений доти, доки канадська преса нещодавно не отримала його за допомогою запиту на доступ до інформації.

Українські Національні Новини

Технології

    Популярні

    Новини по темі

    Е-декларації подали лише 28 нардепів - Новіков

     • 474911 переглядiв